parsin pharmacy

بهترین محصولات آرایشی که هر خانمی باید بخرد

وقتی صحبت از آرایش به میان می‌آید، کیفیت همه چیز را تغییر می‌دهد. بنابراین، اگر می‌خواهید پوست شما زیبا به نظر برسد، تمام روز دوام داشته باشد و روی پوستتان مناسب باشد، باید مراقب باشید که از چه محصولات آرایشی استفاده می‌کنید.
خوشبختانه، این صنعت دارای پایه اصلی برندهای برتر است که به طور مداوم محصولات با کیفیت بالا و درجه یک را برای برآوردن نیازهای زیبایی شما ارائه می‌دهند.
برای داشتن پوستی سالم بهتر است همیشه به استفاده از بهترین برند محصولات آرایشی پایبند باشید و دیگر هرگز از خرید لوازم آرایشی متفرقه و فیک استقبال نکنید و خرید لوازم آرایشی اصل را اولویت خود قرار خواهید داد.

 

لوازم آرایشی چیست؟

به طور کلی به هر ماده‌ای که برای تمیز کردن، بهبود یا تغییر رنگ چهره، پوست، مو، ناخن یا دندان استفاده می‌شود لوازم آرایشی گفته می‌شود.
این لوازم شامل محصولات آرایشی (وسایل آرایش یا میکاپ، عطر، کرم پوست، لاک ناخن) و کمک‌های آرایشی (صابون، شامپو، کرم موبر، دئودورانت) می‌شوند.

برخی از محصولاتی که ظاهراً لوازم آرایشی هستند ممکن است به طور متفاوتی طبقه بندی شوند که شامل موارد زیر است:

 • محصولاتی که ادعا می‌کنند اثر درمانی دارند (مثلاً برای پیشگیری یا درمان بیماری)، یا حاوی مواد فعال خاصی هستند که در لوازم آرایشی مجاز نیستند، به عنوان دارو در نظر گرفته می‌شوند، به عنوان مثال، کرم‌های آنتی بیوتیک موضعی.
 • محصولات حاوی مواد فعال طبیعی که ادعا می‌کنند اثر درمانی دارند (مثلاً یک داروی گیاهی موضعی برای تسریع بهبودی اسکار) محصولات بهداشتی طبیعی محسوب می‌شوند .
 • اقلامی که برای خوردن در نظر گرفته شده‌اند و اثر یا ادعای درمانی ندارند، فرآورده‌های غذایی هستند، مانند آدامس و خوشبوکننده‌های دهان.
 • لوسیون‌ها و اسپری‌های دافع حشرات آفت کش هستند .
 • محصولاتی که مزایای درمانی برای حیوانات دارند، مانند کرم‌های کاهش دهنده شوره، داروهای دامپزشکی هستند.

 

لوازم آرایشی یا دارویی؟

محصولات آرایشی بهداشتی را می‌توان به عنوان یک ماده یا مخلوطی از مواد تعریف کرد که عموماً برای استفاده در نظافت یا نظافت روزانه توسط عموم شناخته شده است.
بسته به مواد تشکیل دهنده و ادعاهای یک محصول، یک محصول مراقبت شخصی را می‌توان به عنوان یک ماده آرایشی یا دارویی مشخص کرد.

محصولات آرایشی یا کمک آرایشی معمولاً جزیی از لوازم آرایشی است، اما اگر ادعایی برای اصلاح عملکرد بدن یا پیشگیری یا درمان بیماری داشته باشد، از نظر قانونی به عنوان یک دارو طبقه بندی می‌شود.
محصولی که به عنوان دارو مجاز است دارای یک DIN (شماره شناسایی دارو) یا یک NPN (شماره محصول طبیعی) روی برچسب آن است.

 

انواع لوازم آرایشی

خانم‌ها عاشق آرایش هستند، زیرا احساس می‌کنند که می‌تواند به زیبایی آن‌ها کمک کند و احساس کنند جذاب‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند.
در حالی که برخی از محصولات آرایشی بهداشتی برای ایجاد احساس نرمی، سلامت و بی‌عیب و نقص به پوست مفید هستند، برخی دیگر به رنگ دادن به پوست کمک می‌کنند و درنتیجه ظاهری سالم و جوان می‌بخشند. بنابراین، چه بخواهید عیوب کوچک را پنهان کنید یا یک ایراد را پنهان کنید، وسایل آرایش برای پوشاندن عیوب و علائم کوچک روی هر قسمت از بدن بسیار مفید است. با بیش از هزاران لوازم آرایشی مختلف در دسترس شما، این انواع وسایل آرایش راه حلی برای هر مشکل زیبایی است که توسط افراد مختلف بیان شده است.

لوازم آرایشی را می‌توان به چندین نوع مجزا تقسیم کرد.
به طور کلی انواع لوازم آرایشی به صورت زیر دسته بندی می‌شوند:

کرم‌ها / امولسیون‌ها

بیشتر وسایل آرایش حاوی مواد خامی هستند که با هم سازگار نیستند. بنابراین، کرم‌ها یا امولسیون‌ها استفاده می‌شوند. این دسته از محصولات آرایشی بهداشتی محلول‌های دو فاز از مایعات غیرقابل اختلاط هستند که در مایع دیگری پراکنده شده‌اند. کرم‌ها و امولسیون‌ها با ترکیب سه جزء فرمول مانند فاز روغن، فاز آبی و امولسیفایر تهیه می‌شوند.
لوازم آرایشی مانند مرطوب کننده دست، آرایش، نرم کننده مو، ضد آفتاب و غیره همگی نمونه‌هایی از کرم‌ها یا امولسیون ها هستند.

لوسیون‌ها

لوسیون‌ها از محصولات آرایشی بهداشتی مشابه کرم اما به نسبت کمتر چرب و سبک‌تری هستند که برای کاربردهای زیادی مفید می‌باشند، زیرا کرم‌ها را در همه موارد نمی‌توان استفاده کرد. لوسیون ها اساساً کرم‌های نازکی هستند که فرآیند تولید مشابه کرم‌ها را دارند. علاوه بر این، آن‌ها را می‌توان به راحتی بدون نگرانی در مورد ضخیم شدن آن‌ها برخلاف امولسیون‌هایی که در هنگام خنک شدن ضخیم می‌شوند، اعمال کرد. چند نمونه از لوازم آرایشی لوسیون شامل مرطوب کننده‌های صورت، نرم‌کننده‌های مو و پاک‌کننده‌های مرطوب کننده است.

سوسپانسیون

سوسپانسیون‌ها از آن دسته محصولات آرایشی هستند که برای غلبه بر مواد ناسازگار استفاده می‌شوند. سوسپانسیون‌ها مشابه کرم‌ها محلول‌های شفافی هستند که حاوی ذرات مرئی مانند دانه‌های ژلاتین یا مواد معدنی معدنی هستند که در سرتاسر جذب می‌شوند. کرم‌های ضد آفتاب، شستشوی دست و شامپو از این دست نمونه‌ها هستند.

پماد

پمادها یا خمیرها محصولات بسیار غلیظی هستند که برای پانسمان و تمیز کردن پوست استفاده می‌شوند. آن‌ها معمولاً بی آب (بدون آب)، چسبنده و چرب هستند.

پودرها

پودرها رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل محصولات آرایشی هستند. آن‌ها ترکیبی از مواد خام جامد هستند که باهم آسیاب می‌شوند تا پودر ریز به دست آید. محصولاتی مانند پودر بچه، پودر چشم، پودر پا، پودر تالک و غیره نمونه‌هایی هستند.

ژل

ژل‌ها محصولات ضخیم و شفافی هستند که با خاصیتی به نام "حالت دهنده" شناخته می‌شوند. به این معنی که وقتی جدید هستند ضخیم هستند اما با شروع اعمال نیرو برای استفاده از آن‌ها نازک و روان می‌شوند. نمونه‌های رایج ژل‌ها شامل محصولات مو، شوینده‌های بدن، محصولات اصلاح و خمیردندان است.

استیک‌های آرایشی

هنگامی‌که مصرف کنندگان به دنبال استفاده از لوازم آرایشی هستند که نمی‌خواهند آن‌ها را لمس کنند، چوب‌ها وارد لیست محصولات آرایشی می‌شوند، مثلاً رژ لب یا دئودورانت زیر بغل. استیک‌ها فرم‌های تحویل جامد هستند که با مالش آن‌ها بر روی پوست تحویل داده می‌شوند. این‌ها معمولاً با حرارت دادن، ذوب کردن، مخلوط کردن و ریختن مواد جامد در قالب یا ظرف نهایی تولید می‌شوند و به این ترتیب اجازه می‌دهند تا زمانی که شکل دلخواه را بگیرند خنک شوند.

قرص و کپسول

لوازم آرایشی رنگی معمولاً به شکل کیک، قرص یا کپسول یافت می‌شوند. مواد جامد به خوبی با یکدیگر مخلوط شده و فشار داده می‌شود تا شکل دلخواه به دست آید. آن‌ها معمولاً گران‌تر هستند زیرا برای ایجاد آن‌ها به تجهیزات خاصی نیاز دارند. پودر فشرده، سایه چشم، کیک سایه گونه و غیره چند نمونه هستند.

پرایمرها، فونداسیون‌ها و کانسیلرها

کانسیلرها محصولاتی (پودر یا خمیر) هستند که برای پوشاندن ناهنجاری‌های پوست مانند منافذ، تغییر رنگ، لکه‌های رنگدانه و جراحات و لک‌ها استفاده می‌شوند. از سوی دیگر از پرایمرها و فونداسیون‌ها برای آماده کردن پوست برای جذب بهتر و نگهداری طولانی‌تر دیگر محصولات آرایشی استفاده می‌شود.

همچنین، انواع لوازم آرایشی را می‌توان با حوزه کاربردشان متمایز کرد:

 

 • لب : رژ لب، براق کننده لب، خط لب، پرکننده لب، بالم لب، نرم کننده لب، پرایمر لب، تقویت کننده لب

 

 • چشم: ریمل ، پرایمر ریمل، سایه چشم، پرایمر چشم، چسب مژه، فر مژه

 

 • ابرو : مداد ابرو، کرم، موم، ژل و پودر

 

 • ناخن: لاک ناخن، براق کننده ناخن

 

 • صورت: پودرهای صورت، فونداسیون، پرایمر، کانسیلر، پودر رژگونه، برنز کننده، اسپری تنظیم کننده، پودر/کرم کانتور

 

لوازم آرایشی چه قوانین ایمنی را باید رعایت کنند؟

قوانین ایمنی از طریق قانون غذا و دارو و مقررات آرایشی تنظیم می‌شوند. تمام لوازم آرایشی تولید شده باید:

 • هنگام استفاده از لوازم آرایشی به طور معمول و طبق دستورالعمل روی برچسب باید از آلودگی و موادی که ممکن است به شما آسیب برساند، عاری باشد.
 • در شرایط تمیز تولید، آماده سازی، نگهداری، بسته بندی و نگهداری شود. همه تولیدکنندگان لوازم آرایشی تشویق می‌شوند که به شیوه‌های تولید خوب (GMPs) پایبند باشند .
 • ترکیب آن‌ها از طریق Notification به مشتری اعلام شود (به عبارت دیگر، تولیدکنندگان باید شفاف بگویند که چه چیزی در لوازم آرایشی آن‌ها وجود دارد تا بتوان مواد تشکیل دهنده آن‌ها را در لیست داغ مواد آرایشی نظارت و بررسی کرد.) اگر نگرانی ایمنی ایجاد شود، لوازم آرایشی ممنوع است.

 

محصولات آرایشی مردانه

در نظر گرفتن لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی ایمن به عنوان یک مسئله زنانه آسان است، اما واقعیت این است که مردان نیز هر روز از طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی بهداشتی شخصی استفاده می‌کنند.
رنگ مو، شامپو، نرم کننده و محصولات حالت دهنده مو، اسپری بدن و ادکلن، افترشیو، ضد تعریق، تولوئن، عطر و.... محصولات آرایشی مردانه هستند که در بسیاری از فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها به فروش می‌رسند.
در انتخاب بهترین محصولات آرایشی مردانه باید به نکات زیر توجه کنید:

 • از محصولاتی با رایحه اضافه شده خودداری کنید یا استفاده خود را کاهش دهید.
 • اگر موهای خود را رنگ می‌کنید، از قطران زغال سنگ و استات سرب خودداری کنید.
 • از ضد آفتاب‌های حاوی اکتینوکسات، اکسی بنزون ​​و هموسالات خودداری کنید.

 

پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست؟

اگر برای انتخاب محصولات آرایشی مختلف مانند پرایمر، فونداسیون، ریمل، رنگ لب، مهر و موم، و سایر مواردی که بخشی از یک آرایش کامل یا یک کیت آرایش حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند، تلاش می‌کنید، پک کامل لوازم آرایشی پاسخی به خواسته شماست.
 می‌توانید یک پک کامل لوازم آرایشی از قبل مونتاژ شده را به صورت آنلاین پیدا کنید.
سؤال این است که دقیقه پک کامل لوازم آرایشی شامل چیست؟

این پک‌های آرایش در ترکیب‌ها و پالت‌های رنگی مختلف با برس های آرایشی و اسفنج‌های ترکیبی موجود هستند.
پک آرایش چشم: شامل سایه چشم، کژال، رژ لب، پاک کننده لاک ناخن، پودر فشرده، خط چشم، برس آرایشی، خط لب و مداد ابرو است. پالت ترکیبی از 6 سایه چشم (1 سایه چشم مات و 5 براق)، رژگونه مات، برنز کننده مات و هایلایتر تشکیل شده است.
پک آرایش لب: شامل رژ لب، کرم پودر، خط چشم، کژال،رنگ ناخن، پف، خط لب، سایه چشم، ریمل و فشرده.
برخی از آن‌ها همچنین شامل ریمل، آستر و رنگ‌های لب هستند.
برندهای مختلف پک‌های آرایش را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. هنگام تصمیم گیری در مورد یک پک کامل لوازم آرایشی خاص، مطمئن شوید که محتویات آن همه نیازهای شما را برآورده می‌کند و جعبه‌های کیت آرایش را با قیمت‌ها بررسی می‌کنید.

 

ویژگی‌های محصولات آرایشی اورجینال

در انتخاب محصولات آرایشی اورجینال باید فرمولاسیون آن را مورد بررسی قرار داد تا دریابید آیا ترکیب محصول با مقررات آرایشی اتحادیه اروپا مطابقت دارد؟

 • موادی که در محصولات آرایشی و بهداشتی ممنوع است مانند آومینیوم و سرب در آن استفاده نشده باشد.
 • موادی که در محصولات آرایشی محدود شده‌اند کمتر و یا اصلاً در فرمولاسیون وجود نداشته باشند.
 • مواد نگهدارنده، فیلترهای UV و رنگ‌های مجاز در محصولات آرایشی و بهداشتی (مواد نگهدارنده، فیلترهای UV و رنگ‌هایی که در جدول‌های مقررات ذکر نشده‌اند، در محصولات آرایشی مجاز نیستند).

اگر ترکیب محصول با این مقررات مطابقت نداشته باشد، بدون توجه به ادعاهای مطرح شده یا عدم وجود چنین ادعایی، نمی‌توان آن را به عنوان محصولات آرایشی اورجینال به بازار عرضه کرد.

 

نکاتی برای خرید لوازم آرایشی اصل

بر کسی پوشیده نیست که برندهای گران‌قیمت لوازم آرایشی و عطری اغلب قربانی محصولات تقلبی می‌شوند، که در بازارهای محلی و حتی آنلاین موجود است. علاوه بر فریب دادن شما، این محصولات تقلبی می‌توانند به پوست شما آسیب جدی وارد کنند.
برای فریب دادن مشتریان، جعل‌کنندگان از بسته‌بندی محصول مارک‌دار کپی‌های دقیق یا بسته می‌سازند و آن را به سختی در مقابل قیمت‌گذاری قرار می‌دهند. چند ترفند وجود دارد که مصرف‌کنندگان می‌توانند قبل و بعد از خرید انجام دهند تا کالاهای آرایشی اصلی را از تقلبی تشخیص دهند.

در زیر بررسی چند نکته پیشنهاد شده است که برای خرید لوازم آرایشی اصل باید در نظر داشت.

 1. نام تجاری خود را بشناسید و یک مصرف کننده هوشیار باشید: خرید از فروشندگان مجاز، خرده فروشی یا آنلاین، تضمین می‌کند که یک محصول آرایشی معتبر را با رسید مناسب خریداری می‌کنید. درگیر ترفندهای بازاریابی کاذب نشوید که در آن مغازه‌داران برای «محصولات وارداتی» یا چیزی که می‌گویند «جدید در بازار است» تخفیف‌های زیادی ارائه می‌دهند.
 2. برچسب برند خود را بشناسید: هر زمان که لوازم آرایشی می‌خرید، به بسته بندی آن توجه زیادی داشته باشید. جعل‌کنندگان اغلب از رنگ‌ها، آثار هنری و انواع فونت‌هایی استفاده می‌کنند که مشابه نسخه اصلی هستند. با این حال، معمولاً تفاوت‌های قابل مشاهده‌ای در اندازه، آرم و طرح رنگ بسته بندی وجود دارد. تفاوت ممکن است به کوچکی یک تغییر در فونت متن باشد. با دقت نگاه کنید و اگر ضعیف به نظر می‌رسد، فاقد مارک یا لوگو است، گرافیک یا نامی مشابه دارد اما کاملاً یکسان نیست، ممکن است تقلبی باشد. اگر کاربر معمولی هستید و چشم تیزبین دارید، ممکن است بتوانید در یک لحظه آن را تشخیص دهید. اگر نه، برای بررسی به وب سایت رسمی برند مراجعه کنید.
 3. بسته‌بندی برند خود را بشناسید: بهترین برندها روی بسته‌بندی محکم باکیفیت سرمایه‌گذاری می‌کنند که در طول سفر خود از تولید تا خرده‌فروشی دست نخورده باقی بماند. به دنبال ویژگی‌های ضد دست‌کاری و سایر اطلاعات برای شناسایی محصولات اصلی باشید. برخی از برندها به شما اجازه می‌دهند با جستجوی شماره سریال در وب‌سایت/برنامه خود یا اسکن بارکد، صحت آن را بررسی کنید.
 4. شماره سریال را دوباره بررسی کنید: مهم نیست که کدام محصول آرایشی را خریداری می‌کنید و چقدر از اصالت آن مطمئن هستید، همیشه قبل از استفاده، محتویات آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود آزمایش کنید. فریب قیمت‌ها و معاملات با تخفیف جذاب را نخورید. زمانی که معامله ای بیش از حد خوب به نظر می رسد که درست باشد، ممکن است درست باشد. برخی از محصولات با نیمی از MRP در دسترس هستند، اما به قیمت آسیب رساندن به پوست و سلامت شما تمام می شوند. کلید در جزئیات است. دقت کنید تا مطمئن شوید محصولی که می‌خرید از برندی است که از نظر کیفیت به آن اعتماد دارید.

 

معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی

اگر قصد خرید لوازم آرایشی را دارید، بهتر است بدانید که مجموعه‌ای کامل از بهترین برند محصولات آرایشی، ایرانی و خارجی در داروخانه آنلاین پارسین وجود دارند که شما می‌توانید جهت خرید اینترنتی این محصولات از طریق سایت اقدام به سفارش سفارش لوازم ارایش از داروخانه انلاین پارسین نمایید.
به هنگام خرید لوازم آرایشی توجه داشته باشد که قیمت‌های داروخانه پارسین به نسبت سایر فروشگاه‌ها بسیار مناسب است. شما می‌توانید با تخفیف‌ها و پیشنهادات ما از حداکثر کیفیت با ارزان‌ترین قیمت از سفارش لوازم ارایش خود اطمینان حاصل کنید.
لازم به ذکر است که قیمت لوازم ارایشی ایرانی به نسبت قیمت قیمت لوازم ارایشی خارجی بسیار مناسب‌تر  است و یکی از مزایای خرید لوازم ارایشی ایرانی نسبت به سایر برندهای خارجی سهولت در تشخیص اصلی و فرعی می‌باشد.