درباره مراقبت از پوست با ماسک چه می دانید؟

قریب به یک سال از زمانی که ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرد، می گذرد. در این یک سال مردم جهان برای محافظت از خود در برابر این ویروس به توصیه سازمان جهانی بهداشت از ماسک استفاه می کنند. استفاده از ماسک در تمامی مکان های سرپوشیده، تجمعات و حتی معابر عمومی شلوغ که سرپوشیده هم نیستند توصیه می شود. با تمام فوایدی که استفاده از ماسک برای افراد به همراه دارد معایبی هم دارد، آن هم این است که استفاده از ماسک برای پوست صورت برخی افراد مشکل آفرین بوده و موجب تحریک پوست و ایجاد جوش و اکنه و لک و به طور کلی به خطر انداختن سلامت پوست صورت می شود. این مشکلات به علت اصطکاک پوست با ماسک، تعریق و به دام افتادن هوای مرطوب در داخل ماسک ایجاد می شود. سازمان بهداشت جهانی برای جلوگیری از این مشکلات یک روتین مراقبت از پوست با ماسک را توصیه کرده که به ویژه برای افرادی که ساعات طولانی ماسک به صورت دارند، مفید است. برای اطلاع از روتین مراقبت از پوست با ماسک تا انتهای این مطلب از پارسین با ما همراه باشید.

روتین روزانه مراقب از پوست با ماسک باید چگونه باشد؟مراقبت از پوست با ماسک

اگر می خواهید به طور موثر به مراقبت از پوست با ماسک بپردازید، معمولاً موردی که باید به خاطر بسپارید، این است که آیا پوست شما به خودی خود مستعد ابتلا به آکنه و لک است  یا نه، چرا که شناختن نوع پوست می تواند کمک خوبی به انتخاب نوع روتین پوست داشته باشد. تداوم در مراقبت از پوست با ماسک اصلی ترین چیزی است که باید در نظر بگیرید تا مراقبت های شما ثمربخش باشد. در ادامه به مواردی که باید در مراقبت از پوست با ماسک در نظر بگیرید اشاره شده است.

  • شست و شوی منظم صورت

 اولین قدم که در مراقبت از پوست با ماسک باید در نظر بگیرید شستشوی ملایم پوست است. بنابراین پس از اینکه به خانه بازگشتید و ماسک را از صورتتان برداشتید پوست صورتتان را کاملا با آب و شوینده ی متناسب با پوستتان بشویید تا از هر گونه آلودگی پاک شود.

  • تونر استفاده کنید

دومین قدم در مراقبت از پوست با ماسک استفاده از تونر است. تونرها محصولاتی هستند که اگر در روتین روزانه مراقبت از پوست با ماسک از آن استفاده کنید تفاوت شگرفی در بهبود وضع پوستتان خواهید دید. تونر را بعد از شستشوی پوست و قبل از استفاده از آبرسان استفاده کنید. یک تونر متناسب با پوست تان انتخاب کنید که در روتین روزانه مراقبت از پوست با ماسک به یاری شما بیاید. تونرها آلودگی ها را از عمق پوست پاک می کنند و پوست را برای استفاده از هرگونه کرم از جمله کرم های آب رسان آماده می کنند.

  • آبرسان بزنید

 آبرسانی روزانه صورت اولین چیزی است که در مراقبت از پوست با ماسک توصیه می شود. مرطوب سازی پوست صورت از خشکی جلوگیری می کند، خشکی یک مشکل پوستی شایع ناشی از استفاده ماسک است. مرطوب کننده و کرم آبرسان را قبل از استفاده و بعد ازبرداشتن ماسک و شستشوی صورت استفاده کنید، مخصوصا اگر شرایط شما به گونه است که تمام روز ماسک به صورت دارید، بنابراین متناسب با نوع پوست تان یک آبرسان انتخاب کنید.

  • بالم لب بزنید

لب ها اجزای مهمی در صورت هستند که شادابی و سلامت پوست لب در زیبایی و خوب به نظر رسیدن صورت نقش مهمی دارد. بنابراین اگر لب های شما خشک و پوسته پوسته می شوند استفاده از یک بالم لب را در روتین روزانه مراقبت از پوست با ماسک فراموش نکنید.  به هر حال بسیاری از افراد در بعضی از مواقع سال خشکی لب را تجربه می کنند و ماسک ها این مسئله را تشدید می کنند. بهتر است قبل از استفاده از ماسک و بعد از برداشتن ماسک و شستن پوست از بالم لب استفاده کنید.

 

 

دیگر اقداماتی که برای مراقبت از پوست با ماسک مفید است.مراقبت از پوست با ماسک

برای کاهش تحریک پوست و مراقبت از پوست با ماسک، ماسک های ساخته شده از الیاف طبیعی مانند پنبه، بامبو یا ابریشم طبیعی استفاده کنید. این کار به ویژه برای افرادی که پوست حساس دارند بسیار مفید است. پوشش لایه های ماسک، معمولا تهیه شده از پشم و پلی استر هستند و بیشتر باعث تحریک صورت شما می شوند. بنابراین اگر می توانید، به دنبال ماسک ساخته شده با الیاف طبیعی مانند پنبه باشید.

از آرایش صورت زیر ماسک به شدت بپرهیزید. انجام این کار فقط باعث افزایش اصطکاک و تحریک ناشی از آن می شود. برای مراقبت از پوست با ماسک بهتر است آرایشتان را کاهش داده یا به طور کلی از آرایش کردن زیر ماسک بپرهیزید تا نفس کشیدن برای پوست شما راحت تر شود. همچنین از استفاده از لوازم آرایشی که بروی آن ها عبارت کمدوژنیک (جوش زا) نوشته شده است، خودداری کنید، زیرا احتمال ایجاد لک و آکنه در پوست زیر ماسک شما وجود دارد.

 

 

از این محصولات دیدن کنید:

ماسک سه لایه پزشکی

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه