نقش کراتین بدنسازی در بهبود عملکرد بدنسازان چیست

حتما تا به حال شنیده اید یا دیده اید که ورزشکاران بدنساز، کراتین بدنسازی مصرف می کنند و به مصرف آن علاقه دارند و معتقدند که موجب عملکرد بهتر آن ها می شود، اما آیا واقعا چنین تاثیری دارد؟ در این مقاله ما دلایل محبوبیت کراتین بدنسازی را بررسی کرده ایم و نشان می دهیم که چگونه کراتین بدنسازی می تواند به افزایش حجم عضلات و بهبود عملکرد بدن ورزشکاران کمک می کند؟ پس با ما همراه باشید!

 

با مصرف کراتین بدنسازی، چگونه به سرعت عضله سازی کنیم؟کراتین بدنسازی

بدنسازان به قدرت کراتین معتقد هستند زیرا به آن ها در بهبود عملکرد بدن کمک می کند. مطالعات نشان داده که این مکمل توانایی افزایش قدرت و توده عضلانی را در حین ورزش دارد. علاوه بر این، مزایای بی شماری برای سلامتی در بدن ایجاد می کند تا حدی که فرد را در برابر بیماری های عصبی محافظت می کند. برخی احساس می کنند کراتین ایمن نیست و عوارض جانبی دارد. اما، این موضع گیری هیچ مدرک واقعی ندارد. برعکس، کراتین در میان شناخته شده ترین مکمل های جهان با سابقه ایمنی عالی است.

چرا کراتین بدنسازی استفاده می شود؟

سلول های عضلانی به طور طبیعی حاوی کراتین هستند و در هنگام انجام فعالیت های ورزشی با شدت بالا یا وزنه برداری به عضلات کمک می کند تا انرژی تولید کنند. مکمل های کراتین بدنسازی در میان ورزشکارانی که می خواهند عضله سازی کرده و قدرت خود را افزایش دهند محبوب هستند، بنابراین می توانند تمرینات سخت تری داشته و عملکرد بهتری داشته باشند. از نظر کلی، این ماده از نظر ماهیت بسیار شبیه اسیدهای آمینه است.

عوامل مختلفی بر نحوه ذخیره سازی کراتین در بدن تأثیر می گذارد که شامل ورزش، مصرف گوشت و سطح هورمون هایی مانند IGF-1 و تستوسترون است. تقریباً، 95 درصد کراتین بدن به عنوان فسفوکراتین در عضلات ذخیره می شود. 5 درصد باقیمانده را می توان در کبد ، کلیه و مغز یافت.

چگونه می توان با استفاده از کراتین بدنسازی عضله سازی کرد؟

کراتین بدنسازی به روش های زیر به شما در عضله سازی کمک می کند:

 • کاهش سطح میوستاتین: مقادیر بالای پروتئین میوستاتین می تواند رشد عضلات جدید را به طور کلی به تأخیر انداخته یا متوقف کند. مکمل کراتین ممکن است با کاهش این سطوح، پتانسیل تولید را افزایش دهد.
 • افزایش حجم کار: در یک جلسه تمرین مقدار بیشتر کار با خستگی کمتر را امکان پذیر می کند، که عامل اصلی رشد طولانی مدت عضلات است.
 • افزایش هورمون های آنابولیک: محققان پس از مصرف کراتین متوجه افزایش هورمون هایی مانند IGF-1 شده اند.
 • هیدراتاسیون سلولی بهبود یافته: حجم آب موجود در سلول های عضلانی را کاهش می دهد، در نتیجه حجم دهی سلول ایجاد می شود که ممکن است نقشی اساسی در رشد عضلات داشته باشد.
 • تجزیه پروتئین کاهش یافته: کاهش تجزیه عضله می تواند باعث افزایش توده عضلانی شود.

فواید تجربه بدنسازان از استفاده از کراتین بدنسازیکراتین بدنسازی

کراتین به عنوان یکی از بهترین مکمل های غذایی تاکنون مورد ستایش بسیاری قرار گرفته است. در زیر برخی از مزایای بدنسازان ذکر شده است:

 • کراتین شما را قویتر می کند: مطالعات متعدد نشان داده اند که استفاده از کراتین بدنسازی باعث تقویت عضلات می شود. محققان دریافتند که در مقایسه با کسی که این کار را نمی کند، 8 درصد قدرت را افزایش می دهد.
 • رشد عضلات بزرگتر: روش کار این است که کراتین بدنسازی به سلولهای عضلانی اجازه می دهد آب بیشتری ذخیره کنند، که باعث می شود پر و بزرگتر به نظر برسند. درصورتی که کسی رژیم غذایی خود را با مکمل کراتین اضافه کند، افزایش اندازه عضلات فقط پس از چند روز یا هفته اتفاق خواهد افتاد.
 • سرعت بدن را بالا می برد: تحقیقات نشان داد که مکمل کراتین باعث افزایش سرعت دو سرعت می شود.
 • سرعت بهبودی را تسریع کنید: ورزش شدید اغلب منجر به پارگی و التهاب فیبرهای عضلانی می شود. هنگامی که با مکمل کراتین بدنسازی را مصرف می کنید، به طور موثری التهاب و آسیب سلولی را که هنگام تمرین شدید اتفاق می افتد به حداقل می رسانید و در نتیجه بهبودی را تسریع می کنید.
 • استفاده از کراتین بی خطر است: کراتین نمی تواند خطر آفرین باشد، زیرا این ماده روی ورزشکاران، بزرگسالان و نوزادان آزمایش شده و کاملاً بی خطر است. بیش از 35 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

چه زمانی بهترین زمان مصرف کراتین  بدنسازی است؟

همه ما درباره وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین اطلاعات داریم. با این حال، نباید فکر کرد که چه زمانی بهترین زمان برای مکمل کراتین بدنسازی است. آنچه مهم تر است رژیم غذایی است که از آن پیروی می کنید زیرا نقش مهمی در قدرت و هیکل شما دارد.

چیزی که در مصرف مکمل های ورزشی از جمله مکمل کراتین بدنسازی مهم است، پایبندی به آن بدون استرس است. اگر که روال عادی شما بعد از تمرین این است که یک شِیکر مملو از کربوهیدرات مصرف کنید، سپس می توانید یک شِیکر کراتین اضافه کنید.

اگر تمایل به صرف صبحانه ندارید، پس بهتر است که مکمل کراتین بدنسازی خود را با شکم خالی مصرف کنید یا حتی آن را به وقت شام میل کنید. این یک مورد کاری است که برای شما مفید است.

آیا اگر ورزش نکنید مصرف کراتین عضلات شما را حجم می دهد؟

اگر به تمرین و پیروی از یک رژیم غذایی سالم پایبند نباشید، مصرف کراتین بدنسازی یا  هر عضله ساز یا مکمل دیگری، هیچ منفعتی نخواهد داشت. کراتین به شما کمک می کند تا سخت تر تمرین کنید و دستاوردهای بزرگتری را تجربه کنید.

 

از این محصولات دیدن کنید:

پودر کراتین مونوهیدرات

0 دیدگاه

 • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه