برای انتخاب سرم تقویت کننده مژه به چه مواردی باید دقت کنیم

سرم تقویت کننده ی مژه از محصولات محبوب زیبایی هستند که نوید مژه های ضخیم، پر و بلندتر را می دهند. برای استفاده بیشتر از سرم تقویت کننده مژه و اطمینان از سلامت چشم و پوست، استفاده صحیح از این محصولات مهم است.

انتخاب محصول

 • درباره سرم های تقویت کننده مژه ی بدون نسخه تحقیق کنید. انواع مختلفی از سرم های تقویت کننده مژه وجود دارد که می توانید آنها را از داروخانه محلی، فروشگاه زیبایی یا فروشگاه بزرگ خریداری کنید. این محصولات برای افزایش ضخامت و پر بودن مژه های شما تبلیغ می شوند. آنها اغلب حاوی مواد مختلفی مانند پپتیدهای طبیعی، ویتامین ها و روغن ها هستند. برچسب روی هر محصول را مرور کنید تا ببینید حاوی چه چیزی است یا از یک متخصص در یک سالن زیبایی یا فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی برای توصیه درخواست کنید.

 

 • سعی کنید سرم تقویت کننده مژه ای که حاوی کراتین است را در انتخاب کنید. کراتین پروتئینی است که رشد سلول را تقویت می کند.

 

 • برخی از محصولات نیز به شکل ریمل معمولی همراه با روغن و ویتامین های اضافی که مژه های شما را تقویت می کند، وجود دارد که می توانید مورد استفاده قرار دهید.

 

 • در مورد محصولات بدون نسخه پزشک نیز با پزشک خود مشورت کنید. سرم های زیادی برای رشد مژه در بازار وجود دارد که می توانید بدون نسخه خریداری کنید. از آنجا که این مواد از نظر سازمان بهداشت مواد آرایشی محسوب می شود، میزان موفقیت، ایمنی و کارآیی آنها مورد ارزیابی قرار نگرفته است. قبل از استفاده از کالای بدون نسخه، با چشم پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا استفاده از این محصولات برای شما بی خطر است یا خیر.

 

 • در نظر بگیرید که چه ابزاری برای استفاده شما مناسب است. سرم های تقویت کننده مژه بدون نسخه به طور معمول با یک اپلیکاتور ریمل مژه و ابرو یا یک برس کوچک استفاده می شود. یک برس کوچک برای کسانی که مایلند محصول را کاملا روی هر بن مژه بمالند عالی است. به این فکر کنید که استفاده روزانه از کدام ابزار برای شما آسان تر است.

 

 • قبل از استفاده از محصول روی مژه ها، آن را تست کنید. قبل از استفاده مستقیم از محصول روی چشم، مقدار کمی از محصول را روی گونه، گردن یا بازو قرار دهید تا ببینید آیا باعث واکنش آلرژیک می شود یا خیر. جایی که تست کردید را به مدت 24 ساعت کنترل کنید. اگر واکنش آلرژیک بدی نشان داد، از این محصول استفاده نکنید.

 

استفاده از سرم تقویت کننده مژهسرم تقویت کننده مژه

 • اگر از لنز استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها را قبل از استفاده از سرم تقویت کننده مژه ، با دقت جدا کنید. 15 دقیقه پس از استفاده از سرم، می توانید لنزهای خود را دوباره استفاده کنید.
 • قبل از استفاده از هر گونه محصول روی مژه ها، از یک پاک کننده ملایم و آب گرم برای شستن صورت استفاده کنید. یک سطح تمیز باعث می شود سرم تقویت کننده مژه بهتر به خط مژه شما بچسبد.
 • سرم تقویت مژه را برداشته و یک قطره از محلول تجویز شده را استفاده کنید. اگر از سرم مژه با نسخه استفاده می کنید، پزشک یا داروساز ظرف محلول و اپلیکاتور یکبار مصرف را در اختیارتان قرار می دهد. سرم باید هر روز عصر با استفاده از دستگاه استریل و یکبار مصرف روی خط مژه فوقانی قرار گیرد و از آنجا که سرم چشم نسخه ای، یک محلول چشم است به چشم شما آسیب نمی رساند و اگر سرم با چشم تماس پیدا کند نیازی به شستشو ندارید.
 • سرم تجویز شده را روی خط مژه خود بکشید. چشم خود را ببندید و یک پوشش نازک از سرم را از طریق ریشه های خط مژه فوقانی خود پخش کنید، از گوشه چشم به سمت خارج کار کنید؛ نیازی به قرار دادن دارو روی پلک پایین نیست، با پلک زدن دارو به مژه پایین شما نیز می رسد.
 • سرم تقویت کننده مژه اضافی را با دستمال پاک کنید. از آنجایی که سرم تقویت کننده مژه باعث رشد مو می شود، مراقب باشید آن را به جز مژه ها یا خط مژه های خود استفاده نکنید. در غیر این صورت، ممکن است در جاهای دیگر رشد ناخواسته مو را تجربه کنید. گوشه چشم خود را با استفاده از یک دستمال پاک کنید تا از سرم اضافی به سایر مناطق پوست گسترش پیدا نکند.
 • اپلیکاتور های بدون نسخه را تمیز کنید. برای تمیز کردن آن ها از یک پاک کننده ملایم، صابون بدون بو و آب ولرم استفاده کنید. با صابون مورد نظر خود به آرامی بشویید، آبکشی کرده و روی یک حوله تمیز قرار دهید تا در هوا خشک شود.
 • اگر از سرم تجویز شده استفاده می کنید، برای جلوگیری از تحریکات چشم و پوست و واکنش های آلرژیک، بعد از هر بار استفاده اپلیکاتور یک بار مصرف را دور بریزید.

به روند تاثیر سرم تقویت کننده مژه خود توجه کنید.

 • پیشرفت هفتگی خود را ثبت کنید. قبل از شروع استفاده از سرم، چشمان خود را ببندید و از مژه های خود عکس بگیرید. برای پیگیری پیشرفت خود و دیدن اینکه آیا محصول برای شما مناسب است یا خیر ، هر هفته به گرفتن عکس ادامه دهید. بیشتر سرم های رشد مژه ادعا می کنند که ظرف چند هفته شروع به کار می کنند. لازم به یادآوری است که ممکن است محصولی که برای شخص دیگری به درد خورده است، برای شما مفید نباشد. بدن هر فرد واکنش متفاوتی نشان خواهد داد. ممکن است در طی چند ماه تغییری کم ببینید و یا هیچ تغییری مشاهده نکنید، یا حتی در طی چند هفته رشد سریع داشته باشید.
 • به دنبال علائم عفونت باشید. استفاده از مواد آرایشی چشم مانند ریمل مژه و خط چشم و سرم های بدون نسخه خطر ایجاد عفونت های باکتریایی و قارچی، از جمله قرمز شدن چشم یا تورم را دارد. در صورت احساس قرمزی، خارش یا سوزش چشم، استفاده از این محصول را متوقف کرده و بلافاصله با پزشک خود صحبت کنید.
 • از عوارض جانبی آن آگاه باشید. برخی از بیماران گزارش کرده اند که سرم های تقویت کننده مژه تجویز شده رنگ عنبیه آنها را تغییر داده است یا پلکهای آنها در امتداد خط مژه در جایی که این محصول اعمال می شود ، تیره شده اند. اگر این عوارض را مشاهده کردید، با پزشک خود صحبت کنید. این علائم به طور معمول با قطع استفاده از محصول برطرف می شوند.

از این محصولات دیدن کنید:

سرم تقوت کننده مژه سریتا

سرم تقویت کننده و ضد ریزش مژه سینره

0 دیدگاه

 • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه