عادت هایی که منجر به بدتر شدن وضعیت پوست های جوشدار می شود

مراقبت های پوستی از جمله اموری است که افراد روزانه به آن می پردازند تا ظاهر و سلامتی پوست خود را ارتقا دهند. اما برخی اوقات نا آگاهانه اشتباهاتی در این زمینه رخ می دهد که ممکن است نتیجه ی عکس بدهد. اگر خیلی جدی پیگیر رفع جوش های پوست تان هستید و هزینه و وقت زیادی می گذارید اما با این وجود هر بار که خود را جلوی آینه می بینید باز هم جوش های جدید می بینید. ممکن است علت از نحوه اعمال مراقبت های شما باشد. در ادامه 7 عادت مراقبت از پوست جوشدار را معرفی خواهیم کرد که می تواند جوش صورت را بدتر کند و سپس راهکارهایی برای رفع نقایص این عادت ها ارائه می دهیم.

 

  • حدوداً هر هفته یک درمان جدید برای جوش های تان امتحان می کنید!

 این یک عادت اشتباه است و می تواند پوست شما را تحریک کند، و موجب می شود بیشتر جوش بزنید.پوست جوشدار

 

راهکار: برای درمان پوست های جوشدار باید زمان بگذارید. شما باید 6 تا 8 هفته از یک محصول استفاده کنید تا تغییر را مشاهده کنید، مدت زمان طولانی طول می کشد تا شاهد پیشرفت باشید. اگر تا آن زمان هیچ پیشرفتی مشاهده نکردید، می توانید محصول دیگری را امتحان کنید. پاکسازی کامل به طور کلی 3 تا 4 ماه طول می کشد.

 

  • داروهای رفع جوش را فقط روی لکه های خود استفاده می کنید!

 منطقی است که بخواهید جوش های موجود روی پوست را درمان کنید، اما این روش نمی تواند از بروز جوش های جدید جلوگیری کند.

راهکار: برای جلوگیری از لکه های جدید، یک لایه نازک از داروی ضد جوش را به طور یکنواخت روی پوست مستعد جوش پخش کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید روی پیشانی، بینی و چانه تان بهبودی حاصل شود، داروی رفع جوش را به طور یکنواخت در تمام این نواحی صورت خود بمالید.

از این محصولات دیدن کنید:

ژل ضد جوش سینره

  • استفاده از مواد آرایشی، محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از مو که می توانند باعث ایجاد جوش شوند!

برخی ازمواد آرایشی، یا بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و مو، حاوی روغن یا مواد دیگری هستند که می توانند منجر به جوش زدن شما  شوند. اگر به استفاده از آنها ادامه دهید، ممکن است حتی باعث لکه زدن پوست تان شوند.

راهکار: فقط از مواد آرایشی، ضد آفتاب، محصولات مراقبت از پوست و مو استفاده کنید که دارای برچسب  non-comedogenic" یا "مناسب برای پوست های جوشدار و چرب ". این محصولات در بیشتر افراد موجب ایجاد جوش نخواهند شد.

 

  • به اشتراک گذاشتن مواد آرایشی، حوله و محصولات مراقبت از پوست با دیگران !پوست جوشدار

حتی اگر فقط از محصولات مناسب پوست جوشدار استفاده می کنید، به اشتراک گذاری آن با دیگران می تواند منجر به ایجاد جوش و لکه شود. هنگامی که شما مواد آرایشی، حوله، پد و براش های آرایشی خود را با دیگران به اشتراک میگذاری، باکتری ها، چربی و سلول های مرده پوست می تواند به مواد و لوازم آرایشی شما نفوذ کند و هنگامی که از این مواد و وسایل استفاده می کنید به پوست شما منتقل شده و منافذ پوست تان را مسدود کرده و منجر به ایجاد جوش می شود.

 

راهکار: اطمینان حاصل کنید که تنها کسی هستید که از مواد آرایشی، براش و پدهای آرایشی و حوله تان استفاده می کند فقط خودتان هستید.

 

  • خوابیدن با آرایش!

خوابیدن با آرایش این یک عادت خیلی بد است،  حتی اگر مواد آرایشی تان، مناسب پوست جوشدار و چرب باشد باز هم می تواند باعث ایجاد جوش شود.

راهکار: حتما و حتما قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید. اگر برای شستن صورت خود خیلی خسته هستید، از یک دستمال مرطوب پاک کننده ی آرایش استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که دستمال تان مناسب پوست جوشدار است.

 

  • شستشوی بیش از حد پوست صورت در طول روز

شستن صورت چندین بار در روز می تواند پوست شما را بیشتر تحریک کرده و منجر به ایجاد جوش شود.

 

راهکار: صورت خود را دو بار در روز بشویید: هنگام بیدار شدن از خواب و قبل از خواب. همچنین اگر فعالیتی داشته اید که موجب ایجاد آلودگی و عرق روی پوست تان شده ، پوست را حتما بشویید.

 

  • فشار دادن یا ترکاندن جوش ها

هنگامی که جوش را فشار می دهید یا می ترکانید، احتمالاً مقداری از آنچه داخل آن است را (به عنوان مثال چرک، سلول های مرده پوست یا باکتری ها) را به عمق پوست خود هدایت می کنید. وقتی این اتفاق می افتد التهاب افزایش یافته و می تواند باعث افزایش جوش و گاهی زخم و درد بیشتر شود.

راهکار: در مقابل وسوسه ترکاندن جوش ها مقاومت کنید. شما باید جوش خود را با داروهای جوش درمان کنید. اگر جوش های عمیق یا دردناکی دارید، مراجعه به یک متخصص پوست برای کمک به درمان پوست جوشدار شما ضروری است.

چه موقع به یک متخصص پوست مراجعه کنید؟

بسیاری از افراد با رعایت این نکات فوق می توانند از پوستشان مراقبت به عمل آورده و پوست جوشدار خود را درمان کنند. شوینده ها و مواد مراقبتی و درمانی ضد جوش بدون نسخه ی پزشک در دسترس است. اما اگر بعد از انجام این مراقبت ها ، همچنان پوستتان جوش زد، می توانید به یک متخصص پوست مراجه کنید. برخی از افراد به درمان تجویز داروهای ضد جوش نیاز دارند. با پیگیری صحیح، تقریباً همه کسانی که پوست جوشدار دارند می توانند پوست سالم تری داشته باشند.

.

 

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه