همه آن چه باید در مورد چربی سوز ال کارنتین بدانید

اِل کارنیتین و ALCAR دو ترکیب مشابه هستند که برای اهداف مختلفی از جمله تقویت عملکرد ورزشی و شناخت و درمان افسردگی استفاده می شوند. اِل کارنیتین اغلب برای لاغری و دفع چربی پیشنهاد می شود.

چربی سوز اِل کارنیتین چیست؟

چربی سوز ال کارنیتین از مشتقات طبیعی اسیدهای آمینه است که توسط بدن از ترکیب لیزین و متیونین تولید می شود. ال کارنیتین با انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری باعث تولید انرژی در بدن شده و به سلامت قلب و درمان دیابت نیز کمک می‌کند. این ماده غذایی در در گوشت و به ویژه گوشت گاو وجود دارد و شما می توانید با مصرف گوشت میزان ال کارنیتین بدن را اندکی افزایش دهید. البته بعضی بدن ها به دلیل رژیم غذایی گیاهخواری یا نقص ژنتیکی در تولید چربی سوز اِل کارنیتین ناتوان هستند پس نمی توان به قطعیت گفت که این ماده در بدن همه ترشح می شود.چربی سوز ال کارنیتین

مزایای مصرف چربی سوز ال کارنیتین چیست؟

 

مصرف اِل کارنیتین با دوز بالا ممکن است در افزایش کیفیت اسپرم تاثیر داشته باشد و یا در افراد مسن که استقامت عضلانی کمی دارند خستگی را کاهش دهد اما عمده ی تاثیرات آن در بدن ورزش کاران است که با تولید انرژی توان انجام ورزش های سخت را به آنها می دهد. چربی سوز ال کارنیتین آسیب های عضلانی حین ورزش را کاهش می دهد و اثرات مفیدی بر روی گلوکز خون و حساسیت به انسولین در افراد دیابتی و افراد سالم دارد. اما محققان در مورد چربی سوزی اِل کارنیتین چندان مطمئن نیستند و احتمالا به دلیل افزایش انرژی و فعالیت کاهش وزن صورت می گیرد و در واقع مصرف چربی سوز ال کارنیتین یک محرک برای فعالیت بیشتر است.

 

عوارض جانبی مصرف چربی سوز ال کارنیتین چیست؟

چربی سوز ال کارنیتین را اگر به عنوان یک مکمل طبیعی بدن در نظر بگیریم مصرف کم آن در طولانی مدت مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما مشکل عمده ای که مصرف کنندگان گزارش کرده اند بوی بد هنگام دفع و مشکلات معده است که احتمالا به دلیل تشکیل تری متیل آمین ها اتفاق می افتد.

آیا مصرف چربی سوز ال کارنیتین به کاهش وزن کمک می کند؟

در واقع مصرف چربی سوز ال کارنیتین به رفع خستگی و افزایش انرژی برای فعالیت بیشتر منجر می شود. ممکن است که کمبود ال کارنیتین در بدن منجر به اختلال در اکسیداسیون اسیدهای چرب شود در حالی که مصرف چربی سوزی اِل کارنیتین به بدن کمک می کند تا چربی ها را راحت تر به میتوکندری رسیده و بسوزاند و از چربی ها تولید انرژی کند.

میزان مصرف مجاز چربی سوز ال کارنیتین

انواع مختلفی از مکمل چربی سوز ال کارنیتین موجود است. استیل ال کارنیتین (ALCAR) که برای سلامت و عملکرد مغزی بسیار مفید را می توان بین 600 تا 2500 میلی گرم در روز مصرف کرد. ال کارنیتین ال تارتارات (LCLT) که مؤثرترین نوع ال کارنیتین برای بهبود عملکرد ورزشی است را می توان بین 1000 تا 4000 هزار میلی گرم در روز مصرف کرد. پروپیونیل ال کارنیتین (GPLC) که برای بهبود جریان خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا مناسب است را می توان بین 1000 تا 4000 هزار میلی گرم در روز مصرف کرد.

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه