مکمل ورزشی مناسب خود را چگونه پیدا کنیم؟

اینکه کدام مکمل ورزشی مناسب ماست بیشتر بستگی به نوع ورزشی که می کنیم دارد. قصد ما از تمرینات ورزشی راه های متفاوتی را پیش رویمان می گذارد که با توجه به مقصد این راه ها، بودجه و نیازمان می توانیم مکمل ورزشی مناسب را انتخاب کنیم.

اگر از یک فروشنده بپرسید که چه مکملی برایتان مفید است احتمالا یک خروار قرص لیست کند و همه این موارد را ضروری تلقی کند ولی ما با این پست قصد داریم متناسب با نیازها و خواسته های شما بهترین گزینه مکمل ورزشی را معرفی کنیم.

برای مصرف مکمل یک سری اصول اولیه وجود دارد. اصول اولیه مواردی است که شما باید به منظور سالم ماندن و همچنین به دست آوردن هر نوع چربی سوزی و حجیم شدن، باید در نظر داشته باشید.

مکمل ورزشی

پیشنهاد ما برای خرید مکمل ورزشی به شرح زیر است (بدون در نظر گرفتن اولویت)

 

پودر پروتئین

مولتی ویتامین

روغن ماهی

کراتین

BCAA

در ادامه برای خرید هر کدام از این موارد، دلایل لازم را ذکر می کنیم:

انواع مکمل ورزشی لازم

پودر پروتئین

پودر پروتئین روشی مقرون به صرفه و نسبتاً ارزان برای افزایش مصرف روزانه پروتئین است. بیشتر افراد نمی توانند 5-7 وعده در روز دریافت کنند بنابراین برای پر کردن جای خالی پروتئین به پودرهای پروتئینی مراجعه می کنند. اکثر پودرهای موجود در بازار نمای تغذیه ای خوبی دارند و در طول روز کمبودهای شما را پر می کنند.

این پودرهای پروتئین می توانند به عنوان میان وعده یا حتی به عنوان جایگزین غذا استفاده شوند. با این حال، استفاده اصلی از پودرهای پروتئینی باید برای تغذیه بعد از تمرین باشد. شما می خواهید که عضلات شما بعد از تمرین حدود 40-50 گرم پروتئین به دست بیاورند تا مواد مغذی مورد نیاز برای ترمیم و رشد را به آنها بدهید. انواع مختلفی از پودر پروتئین وجود دارد ، بنابراین یکی از آنها را پیدا کنید که نیاز شما را برآورده کند و یکی را که از طعم آن لذت ببرید، پیدا کنید.

 

پروتئین وی WHEY

بهترین انتخاب شما برای پودر پروتئین، پروتدین وی است. این گزینه می تواند یک پروتیئن کنسانتره یا ایزوله باشد. کنسانتره هزینه کمتری خواهد داشت. ایزوله ها گران ترند زیرا بهتر و سریعتر از کنسانتره ها جذب می شوند.

پروتئین وی همچنین برای کسانی که تازه تمرینات ورزشی خود را شروع می کنند یک انتخاب عالی است. برخی از افراد اظهار می کنند که هنگام استفاده از کنسانتره، یک سری مشکلات هضم برایشان رخ می دهد. این گزینه معمولا بین افراد متفاوت است و شما باید بیشت چک کنید ببیند کدام گزینه به دردتان می خورد.

 

پروتئین CASEIN

مواردی از پروتئین های کُند هضم نیز وجود دارد که کازئین نامیده می شوند و استفاده آنها قبل از خواب بسیار مناسب است. کازئین بین 5-7 ساعت طول می کشد تا هضم شود که در طول شب موقعیت مناسبی برای این فرآیند است.  

با مصرف مقداری پروتئین کازئین در شب بدن آنابولیک می ماند و به جای گرسنگی برای مواد مغذی و تجزیه عضلات ، عضله را می سازد و ترمیم می کند. از این مکمل ورزشی وقتی استفاده می کنید که می خواهید از رسیدن بدن به مرحله کاتابولیک جلوگیری کنید. برای توضیح بیشتر متابولیسم این مکمل ورزشی باید بگوییم که آنابولیک باعث ایجاد ترکیبات و بافتهای جدید، از جمله عضلات می شود و کاتابولیک باعث تخریب ترکیبات پیچیده و بافتهای بدن می شود.

 

مولتی ویتامین

مولتی ویتامین احتمالاً مهمترین جنبه برای یک بدنساز است. برای اینکه بدن شما به درستی کار کند، به ویتامین ها و مواد معدنی مناسب نیاز دارد. اگر در هر زمینه ای کمبود داشته باشید، سلامتی و عملکرد شما پایین می آید.

هر ویتامین و ماده معدنی هزاران واکنش بیوشیمیایی در بدن ایجاد می کند و به ثابت ماندن سطح هورمون کمک می کند. خب، همه ی این چیزها یعنی چه؟

تمام موارد گفته شده به این معناست که اگر از مولتی ویتامین استفاده نکنید یا از یک مولتی ویتامین نامناسب و ارزان قیمت استفاده کنید، نتیجه مورد نظر خود را نخواهید گرفت.

 

روغن ماهی

روغن ماهی منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 و همچنین  ) EFAاسیدهای چرب ضروری) است. یک روغن ماهی خوب باید شامل EPA و DHA باشد. این موارد "چربی های سالم" هستند که همه ما به آنها نیاز داریم.

این مکمل ورزشی همچنین به حفظ انعطاف پذیری مفصل و همچنین پشتیبانی از عملکرد مغز، عصب و بینایی کمک می کند. روغن ماهی را می توان به صورت مایع (که بیشتر مردم طعم آن را دوست ندارند) و همچنین به صورت قرص تهیه کرد.

 

کراتین

شما علاقمندان به بدن انسان باید بدانید که کراتین به طور طبیعی در تمام بدن ما یافت می شود. استفاده از کراتین به عنوان مکمل ورزشی برای دادن انرژی به شما برای انجام حرکات سریع است.

کراتین همان چیزی است که به ما کمک می کند بدون اینکه سریعا خسته شویم، به تمرینات ادامه دهیم. همچنین به ما کمک می کند نه تنها در طول تمرین ، بلکه بعد از تمرین سریعتر ریکاوری کنیم.

کراتین همانطور که در بالا گفتم در بدن ما یافت می شود و همچنین در برخی از غذاهایی که می خوریم - از جمله گوشت قرمز و همچنین ماهی - وجود دارد. با این حال ، برای دریافت دوز مورد نیاز ، باید مقدار زیادی گوشت قرمز و ماهی بخورید ، که منطقی نیست و عموما نمی توان این حد از گوشت و ماهی خورد.

کراتین را می توان به صورت قرص و همچنین به صورت پودر پیدا کرد. محصولات کراتین مونوهیدرات ساده و همچنین محصولات کراتین و CEE میکرونیزه وجود دارد. همه آنها اساساً یک کار را انجام می دهند. کم هزینه ترین کراتین موجود در بازار امروز کراتین مونوهیدرات است.

بعضی از افراد بدنشان به کراتین پاسخ نمی دهند ، بنابراین ممکن است برای همه مفید نباشد.  کراتین نیازی به زمان برای اثرگذاری ندارد و می توانید قبل و بعد از تمرین با خیال راحت کراتین مصرف کنید.

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه