روش نگهداری پروتئین وی

نگهداری پروتئین وی و مکمل ها شاید آسان باشد، اما چند نکته وجود دارد که اگر رعایت کنید می توانید مکمل های سالم تری داشته باشید. گاهی اوقات شاید ظرف پروتئین وی یا مکمل ها را درجایی قرار دهیم که به علت دمای هوای نامناسب و نوع وضعیت آن مکان باعث آسیب رسیدن به آنها شود. ما در ادامه برای شما توضیح می دهیم این عوامل چه چیزی هستند و چگونه بتوانید از پروتئین وی نگهداری کنید.

نگهداری پروتئین وی

  1. از رطوبت دوری کنید.

در نگهداری پروتئین وی به هیچ وجه نباید ظرف مکمل را در مکانی قرار دهید که دارای رطوبت باشد، مانند کنار ظرفشویی یا در حمام، طبق برخی تحقیقاتی که صورت گرفته بود نشان داده می شد که رطوبت بر روی اثرگذاری و درمانی پروتئین وی تاثیر می گذارد و باعث می شود به مرور زمان کیفیت و عمر آن به مقدار زیادی کاهش پیدا کند.

نکته طلایی که وجود دارد این است که به طور مکرر نباید در ظرف را باز و بسته کنید. باز و بسته کردن ظرف پودرها باعث می شود هوا و رطوبت بیشتری جذب مواد شود. پس فقط در مواردی که قصد مصرف پروتئین وی را دارید در آن را باز کنید.

  1. دور از نور خورشید نگه دارید.

یکی از مهم ترین موارد در نگهداری پروتئین وی این است که پودرهای پروتئینی را نباید در مقابل نور خورشید و حرارت مستقیم قرار دهید. تا جایی که می توانید این پودر ها را درجای تاریک نگه دارید. اگر توجه کرده باشید بیشتر بسته بندی های این پودر ها رنگ های تیره و مشکی دارد.

اگر نور خورشید به مکمل ها مستقیم نفوذ نکند یا پودر به طور مکرر در معرض هوا و رطوبت قرار نگیرد شما می توانید این بسته های پودری را تا دوسال نگه داری کنید.

  1. محصولات مدنظد خود را از مارک های معتبر را خریداری کنید

یکی دیگر از نکات نگهداری پروتئین وی خریداری این محصولات از مارک های معنبر است، چرا باید برخی محصولات را از برندهای معروف خریداری کنید؟ البته! برای کیفیت آنها. اما به نظر شما آیا به جز کیفیت دلایل دیگری وجود دارد که این برندها را معروف کرده باشد؟

نگهداری پروتئین وی

برندهای معروف به دلیل پرفروش بودن محصولات خود، به محض تولید، محصولات را به عرضه می رسانند و زمان نسبتا کمی نسبت به دیگر برندهای دیگر در انباری ها باقی می مانند. این نکته برای مصرف کنندگان اطمینان بخش است و در نتیجه می دانند که زمان زیادی برای مصرف پروتئین وی دارند.

  1. از یخچال دوری کنید.

شاید در بسیاری از خانه ها مشاهده کرده باشید که تا در یخچال را باز می کنید قرص یا دارو و یا پودرهای پروتئینی وجود دارد. اما یکی از نکات مهم در نحوه نگهداری پروتئین وی این است که آن را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا هر بار که آن را درآورید و در فضای بیرون از یخچال قرار دهید، تغییر دما باعث متراکم شدن آن می شود و به مرور زمان خاصیت و کیفیت خود را از دست می دهد.

  1. در درپوش را محکم ببندید.

در موارد نگهداری پروتئین وی باید بعد از هر بار مصرف پروتئین وی فراموش نکنید که درب آن را محکم بسته نگه دارید تا از رطوبت داخل پودر جلوگیری کنید. زمانی که رطوبت وارد ظرف پروتئین وی شود باعث می شود که کیفیت پودر کاهش یافته و ذرات پودر به صورت توده ای به یکدیگر بچسبند.

در برخی مواقع نیز این پودرهای پروتئینی با مجاورت هوا کپک و باکتری در آن رشد می کند و محصول خراب می شود.

اگر ظرف محصول پودر پروتئینی شما بزرگ است پس از هربار استفاده آن را با دقت قفل کنید.

پروتئین وی تاریخ گذشته

پروتئین وی تاریخ گذشته

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر پودر پروتئینی که تاریخ آن گذشته باشد را مصرف کنم چه اتفاقی برایم می افتد؟ یا آیا عوارض بد یا جبران ناپذیری دارد؟ در جواب باید بگوییم که خیر پروتئین چون از آمینو اسید تشکیل شده است در گذر زمان تجزیه نمی شود یا تبدیل به یک چیزدیگری نمی شود، بنابراین اگر فکر می کنید که با خوردن پودر پروتئینی مریض می شوید باید بگوییم که در اشتباه هستید.

اما بدانید وقتی در نگهداری پروتئین وی کوتاهی می کنید، پودرهای پروتئینی به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و مصرف کردن یا نکردن آن هیچ اثری در شما ندارند.

اما سوالی که شاید در ذهن شما شکل بگیرد این است که حالا از کجا بفهمیم که پروتئین وی فاسد شده و دیگر قابل استفاده نیست؟

اولین قدم پیدا کردن برخی نشانه ها است. مطمئنا اگر در مدت طولانی پودر را مصرف کرده باشید، با فاسد شدن آن متوجه تغییری در بو و نوع بافت پودر خواهید شد.

نگهداری پروتئین وی

شما باید پودر را بو کنید. تشخیص دهید که بوی پودر تند تر یا کم تر نشده است؟ آیا بویی که به مشام شما می رسد مانند بوی قبل نیست؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد می توانیم یک دلیل بر فاسد بودن پودر را پیدا کنیم.

قدم بعدی این است که با دستتان پودر را کمی لمس کنید و بافت آن را چک کنید. اگر متوجه شدید که ذرات پودر به صورت توده ای جمع شده اند و به هم چسبیده اند، می توان گفت در آن کپک رشد کرده است و محصول تاریخ گذشته شده است.

در هر دو صورت باید بدانید که این محصول را هرچه زودتر دور بیاندازید. زیرا این محصول فاسد شده و هیچ اثری در تامین پروتئین بدن یا عضله سازی شما نخواهد داشت و باید بدانید که مصرف آن بیهوده است.

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه