7 مزیت مصرف مکمل های آمینو چربی سوز

مکمل های آمینو چربی سوز به معنای واقعی کلمه عناصر سازنده زندگی هستند. 21 آمینو اسید وجود دارد که بدن از آنها برای ساخت و ترمیم خود استفاده می کند. مصرف 9 مورد از این آمینو اسیدها ضروری است و در واقع بدن شما نمی تواند آنها را تولید کند و نیاز است که شما با استفاده از مکمل های آمینو چربی سوز به بدن کمک کنید تا بتواند راحت تر از چربی ها به عنوان منبع تولید انرژی استفاده کند.

این 9 مورد آمینو اسید ضروری بدن در غذاهای پر پروتئین مانند گوشت، لوبیا و آجیل و همچنین در سبزیجاتی مانند اسفناج، جوانه ی حبوبات و مارچوبه وجود دارد اما برای کسانی که فعالیت بدنی بالایی دارند، مانند ورزشکاران حرفه ای و یا اشخاصی که از رژیم غذایی خاصی استفاده می کنند بهتر است از مکمل های آمینو اسید استفاده نمایند.آمینو چربی سوز

مزایای مصرف مکمل های آمینو چربی سوزچیست؟

1. چربی سوزی بیشتر

مصرف مکمل های آمینو چربی سوز به ورزشکاران کمک می کند تا بیشتر چربی بدن، به ویژه چربی نواحی شکم را به راحتی بسوزانند. در مطالعه ای که توسط کالج چارلستون انجام شده است محققان دریافتند که مصرف مکمل آمینو چربی سوز منجر به 2.5 برابر کاهش چربی بدن در مقایسه با ورزشکارانی که در طول روز یک نوشیدنی ورزشی پر کربوهیدرات مصرف می کنند و 50 درصد بیشتر از کسانی در طول روز که یک نوشیدنی پروتئینی مصرف می کنند، می شود.

2. عضله سازی

مصرف مکمل های آمینو چربی سوز برای ترمیم و بازسازی عضلاتی که در حین ورزش تجزیه می شوند ضروری است. در واقع مصرف این مکمل ها سرعت فرآیند جذب پروتئین و عضله سازی را افزایش می دهد.

3. جلوگیری از آسیب های عضلانی

 

اگر شما یک ورزشکار حرفه ای هستید یا ساعت های زیادی در هفته تمرین می کنید خطر شکستن فیبرهای عضلانی برای تامین سوخت بدن شما وجود دارد. مصرف مکمل های آمینو چربی سوز 30-60 دقیقه قبل از تمرین موجب ترمیم عضلات از طریق جذب پروتئین شده و از آسیب رسیدن به عضلات شما جلوگیری می کند.

4. افزایش استقامت

در مقاله ای که در یک مجله پزشکی ورزشی و تناسب اندام منتشر شد محققان بیان کردند که مصرف مکمل های آمینو چربی سوز، خستگی حین تمرینات ورزشی را بیش از 17 درصد کاهش می دهد. آمینو اسیدها با فعال سازی ترانس آمیناز در ورزشکاران به افزایش گلیکوژن کمک می کنند. پس اگر تمرینات شدید و سنگین انجام می دهید باید گلیکوژن کافی در عضلات خود ذخیره داشته باشید تا بتوانید حین تمرین بهتر عمل کنید.

5. افزایش قدرت بدنی

طی مقایسه در یک مرکز تحقیقات نتیجه گیر شده است که ورزشکارانی که از مکمل های آمینو چربی سوز استفاده می کنند نسبت به ورزشکارانی که از پودر پروتئین یا نوشیدنی های ورزشی حاوی کربوهیدرات استفاده می کنند قدرتمندتر عمل کرده اند.

6. کاهش خستگی روحی

تمرینات بدنی فرآیند سوخت و ساز و متابولیسم 5- HT یا همان سروتونین بدن را افزایش می دهد که منجر به نقص عملکرد و خستگی می شود. مصرف مکمل های آمینو چربی سوز باعث کاهش خستگی ذهنی در حین ورزش و بهبود عملکرد ذهن پس از ورزش می شود.

7. کاهش درد عضلانی

هنگامی که شما تمرینات عضلانی  سخت انجام می دهید دچار پارگی میکرو عضله می شوید تا بدن دوباره عضله بسازد و قدرت بیشتری داشته باشد تا در برابر ضربه بیشتر مقاومت کند. درد عضلانی شما بعد از تمرین در درجه اول ناشی از پارگی این میکرو عضله ها است. وقتی قبل از تمرین از مکمل های آمینو چربی سوز استفاده  کنید بدن شروع به جذب پروتئین برای عضله می کند تا ماهیچه ها را سریعتر ترمیم کند. این مکمل ها با افزایش سرعت تجزیه ی پروتئین فرآیند تجزیه ی عضله را کاهش می دهد و این چرخه می تواند باعث کاهش درد و افزایش سرعت بهبود عضلات شود.

مکمل های آمینو چربی سوز ضروری

مصرف مکمل های آمینو چربی سوز فواید بسیاری برای ورزشکاران و افرادی که دارای رژیم غذایی خاص هستند، دارد. اگر می خواهید مکمل های آمینو چربی سوز را برای هر یک از مزایای فوق استفاده کنید بر روی این 9 آمینو اسید ضروری تمرکز کنید:

     تریپتوفان

     ترئونین

     متیونین

     فنیل آلانین

     هیستیدین

     لیزین

     ایزولوسین

     لوسین

     والین

اگر یک ورزشکار هستید بهتر است روی ایزولوسین، لوسین و والین تمرکز کنید. این سه آمینو اسید برای رشد عضلات، چربی سوزی و بازیابی عضلات بسیار مهم هستند.

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه