آیا بدنسازی برای افراد لاغر مناسب است؟

یکی از مشکلاتی که آقایان لاغر اندام در طول زندگی دارند عدم اعتماد به نفس به دلیل لاغری است. این سوال که آیا بدنسازی برای افراد لاغر مناسب است ممکن است سوال مهمی برای شما باشد. در نتیجه اگر از لاغری خود ناراضی هستید و مایلید بدانید چطور می توانید این مشکل را برای خود حل کنید ما مطالعه این مطلب را به شما توصیه می کنیم. در ادامه ی این مطلب ما قرار است به شما بگوییم اگر جثه ی لاغر و ظریفی دارید چطور می توانید در حوزه ی بدنسازی برای افراد لاغر موفق شوید و به اندام ایده آل خود برسید.

نکات مهم در بدنسازی برای افراد لاغر

1. بر اضطراب لاغر بودن غلبه کنید

چالش اساسی در ذهن شما و در مورد مشکل لاغری است در نتیجه سعی کنید به آن فکر نکنید. در نهایت باید تلاش جهت رسیدن به اندام ایده آل را از جایی آغاز کنید در نتیجه سعی کنید با اعتماد به نفس در یک کلاس بدنسازی ثبت نام کنید. شاید امروز شما به عنوان یک فرد لاغر در باشگاه شناخته شوید اما تمرین و استمرار شما را به چیزی که می خواهید می رساند.

2. هر بار که تمرین می کنید خود را به چالش بکشید

مسلم است که درابتدا باید با حرکات و وزنه های سبک کار کنید. اما برای خود هدف هدف هفتگی مشخص کنید و سعی کنید در پایان هفته 10 بار بیشتر یک حرکت را انجام دهید و یا 1 کیلو به وزنه های خود اضافه کنید. پس از مدتی خواهید دید بدن شما آماده انجام حرکات سخت در طولانی مدت است و شما توانسته اید وزنه های سختی را که روزی آرزویش را داشتید در دست بگیرید. در واقع نکته ی مهم در بدنسازی برای افراد لاغر داشتن اعتماد به نفس و تکرار مداوم حرکات است.

3. یک برنامه غذایی اصولی تهیه کنید

برای رهایی از شر لاغری باید غذا بخورید اما در بدنسازی برای افراد لاغر باید در نظر داشته باشید نمی توانید هر غذایی بخورید. شما می خواهید بدن بزرگ، حجیم و عضله ای داشته باشید نه اینکه به یک انسان چاق تبدیل شوید در نتیجه باید یک برنامه غذایی اصولی تهیه کنید. سفیده تخم مرغ، پودر پروتئین آب پنیر، مرغ، ماهی تن، سبزیجات تازه، گوشت بوقلمون و مواد غذایی مفید غذاهایی هستند که شما در فرآیند بدنسازی مجاز هستید بخورید. برای حفظ و حجیم سازی عضله شما باید در ازای هر کیلو از وزن خود 1.5 گرم پروتئین و 2.5 گرم کربوهیدرات سالم در روز مصرف کنید.

بدنسازی برای افراد لاغر

4. آب بنوشید

بدنسازی برای افراد لاغر کمی کندتر پیش می رود اما دلیلی برای عدم موفقیت شما وجود ندارد. آب 70٪ عضلات شما را تشکیل می دهد. آیا منطقی نیست که اگر عضلات بزرگتر و قوی تری می خواهید به آب بیشتری احتیاج داشته باشید؟ شما باید روزانه باید حداقل 3-4 لیتر آب بنوشید.

5. تمرکز کنید

به جای اینکه در باشگاه مدام نگاه تان به دیگران باشد بهتر است روی هدف خود تمرکز کنید. باشگاه مکان اتلاف وقت برای شما نیست در نتیجه سعی کنید هر روز با آرامش و تمرکز تمرینات خود را انجام دهید و از حاشیه های بیهوده دوری کنید زیرا وقت و انرژی خود را برای رسیدن به هدف نیاز دارید. بدنسازی برای افراد لاغر ممکن است یک رویا باشد اما با دقت، تمرکز و تلاش حتما به اهداف خود خواهید رسید.

6. تمرینات اولیه را جدی بگیرید

در آغاز بدنسازی برای افراد لاغر ممکن است انجام تمرینات ساده و اولیه برای شما توهین آمیز باشد اما باید در نظر داشته باشید همه از همینجا شروع کرده اند. در نتیجه واجب است که تمرینات اولیه را جدی بگیرید. تمرینات اولیه اولین گام های شما برای رسیدن به بدن ایده آل است.

7. از اپلیکیشن های محبوب مانند BodySpace استفاده کنید

این برنامه رایگان است و روش های زیادی برای پیگیری تمرینات و رژیم غذایی شما به شما می دهد. باید بدانید بدنسازی برای افراد لاغر یک دغدغه همگانی است و کاربران BodySpace هر روز انگیزه شما را برای رسیدن به اهداف خود بالا می برند. در واقع با عضو شدن در گروه های بدنسازی اینچنینی می توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید و دغدغه های خود را با دوستانتان در میان بگذارید.

8. بدن خود را بشناسید

درست است که باید از یک برنامه ی غذایی و ورزشی خاص پیروی کنید اما در بدنسازی برای افراد لاغر بهتر است بدن خود را بشناسید و بر اساس نیازهای آن رفتار کنید. اگر حس می کنید برنامه ی شما زیادی سنگین است این مشکل را با مربی خود مطرح کنید. اگر حس می کنید مدت ها از انجام یک برنامه گذشته است و دیگر بدن شما به آن واکنش نمی دهد شاید وقت آن رسیده که یک برنامه ی جدید بگیرید.

9. تنها به مصرف به مکمل تکیه نکنید

اگر به اندازه ی کافی تمرین نمی کنید و یا به رژیم غذایی خود پایبند نیستید بهتر است بدانید مصرف مکمل ها تنها اتلاف هزینه است. آنچه که در بدنسازی برای افراد لاغر اهمیت دارد رعایت برنامه ی ورزشی و غذایی است و مکمل ها تنها کمک کننده هستند. مصرف یک مولتی ویتامین، پروتئین آب پنیر، کراتین و گلوتامین برای شما در کافی است در نتیجه به دنبال مکمل های خاص یا گرانقیمت نروید.

10. بی ادب نباشید

اصول اخلاقی بخشی از بدنسازی است. فکر نکنید حالا که ریز جثه و لاغر هستید نیاز دارید برای دیده شدن بی ادبی کنید تا شناخته شوید یا به شما احترام بگذارند. حتی اگر روزی بدنساز موفقی شدید اما نباید اجازه دهید عضلات بزرگ شما را به خود مغرور کند و به واسطه ی اندام خوب به دیگران توهین کنید.

11. از شکست ناامید نشوید

بدنسازی برای افراد لاغر ممکن است کند و ناامید کننده پیش برود اما هرگز از شکست ناامید نشوید. هر شکست می تواند مقدمه ای برای اصلاح روند کار و رسیدن به پیروزی باشد اگر از آنها درس بگیرید. شکست های خود را به منزله ی تجربه ببینید و از آنها برای بهبود شرایط استفاده کنید.

12. تسلیم نشوید

در بدنسازی اگر تسلیم شوید ممکن است پس از مدتی تمام نتایج به دست آورده را از دست بدهید در نتیجه در شرایط سخت تسلیم نشوید. ورزش خود را به صورت پیوسته ادامه دهید و خواهید دید بدنسازی برای افراد لاغر ناممکن و حتی سخت نیست و تنها نیاز به استمرار دارد.

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه