مصرف پروتئین وی با آب یا شیر

شاید دغدغه دیگری از ورزشکاران این است که مصرف پروتئین وی با آب یا شیر بهتر است؟  و دائما سردرگم باشند که کدام یک از این دو می تواند تاثیر خوبی برای آنها داشته باشد یا حتی ممکن است مضر باشد؟ ما در ادامه، سوال مصرف پروتئین وی با آب یا شیر کدام بهتر است را مورد بررسی قرار می دهیم و این شما هستید که باید انتخاب کنید که در مصرف پروتئین وی با آب یا با شیر بخورید ؟

شیک پروتئین با شیر

مصرف پروتئین وی با آب یا شیر

در پاسخ به سوال مصرف پروتئین وی با آب یا شیر ابتدا به مصرف پروتئین وی با شیر میپردازیم، برای افزایش و پرورش عضلات، دلایل جدی وجود دارد که می توانید برای شیک پروتئین خود از شیر استفاده کنید. کازئین و آب پنیر دو پروتئین با کیفیت بالا هستند که در شیر مشاهده می شوند، با نسبت تقریبی 80%کازئین و 20% آب پنیر.

پروتئین آب پنیر سرعت هضم سریع را دارد، مناسب برای بعد از تمرین برای سوخت رسانی به ماهیچه هاست، درحالی که پروتئین کازئین با سرعت جذب کمتر اما سرعت هضم بیشتر است و باعث سنتز پروتئین عضله ها برای مدت زمان طولانی می شود.

شما می توانید شیک پروتئین خود را همراه با آب سرو کنید، اما افزودن شیر به آن به تامین پروتئین بیشتری کمک می کند.

اما شاید برای شما سوال پیش بیاید که چقدر پروتئین اضافه می شود؟ درواقع هر فنجان شیری که به پروتئین خود اضافه می کنید  8 گرم پروتئین در آن وجود دارد. وقتی آن را با یک پیمانه پودر پروتئین مخلوط می کنید با یک دوز قدرتمند بیش از 30 گرم پروتئین در یک واحد سوخت می کنید.

شیر می تواند به طور مستقیم به ماهیچه های شما کمک کند تا پس از یک تمرین دقیق قدرت، ریکاوری و از نو ساخته شوند. ساختن توده های عضلانی بدون چربی درواقع مزایای بیشتری نسبت به عضلات با چربی به همراه دارد.

شیر انتخابی آشکار برای هرکسی است که سعی در ساخت بدنی خوش فرم دارد. به ویژه افرادی که به سختی دست و پنجه نرم می کنند تا عضلات و اندامی بدون چربی داشته باشند. شیر برای دستیابی به این هدف منبع خوبی از چربی و کربوهیدرات است. کربوهیدرات ها نه تنها بعد از یک جلسه وزنه برداری، به بهبود عضلات شما کمک می کنند، بلکه انرژی لازم را برای انجام کار در سالن بدنسازی را در اختیار شما قرار می دهد.

برای کسانی که به بیماری عدم تحمل لاکتوز مبتلا نیستند و هیچ اعتراضی به مصرف محصولات حیوانی ندارند مصرف کردن شیر با پروتئین وی می تواند گزینه خیلی خوبی باشد.

اگر تغذیه را کنار بگذاریم، بسیاری از افراد شیر را فقط به عنوان یک مخلوط کن، فقط برای طعم و مزه آن توصیه می کنند، زیرا شیک پروتئین با شیر بافتی خامه ای تر و مزه ای شیرین تر دارد به این علت باعث احساس سیری در شما می شود. می توان گفت که اضافه کردن شیر به شیک پروتئینتان نه تنها هیچ ضرری ندارد، بلکه هم به شما کمک میکند تا به هدفتان بهتر و دقیق تر برسید و هم به شیک پروتئینتان طعم و بویی عالی می دهد.

شیک پروتئین با آب

شیک پروتئین با آب

در گام بعدی در پاسخ به سوال مصرف پروتئین وی با آب یا شیر به مصرف پروتئین وی با آب میپردازیم، آب فاقد کالری است، شاید به اندازه کافی این جمله را در اطرافتان شنیده باشید. مهم ترین مزیت مصرف پروتئین وی با آب به جای شیر به مدیریت وزن برمی گردد. نوشیدن پروتئین وی با آب نسخه واقعی رژیم غذایی است.

کسانی که دنبال گرفتن وزن و عضله هستند بیشتر سراغ مصرف پروتئین وی با شیر می روند اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام دریافت پروتئین وزن خود را کنترل می کنید بهتر است که شیک پروتئین تان را با آب میل کنید.

یک پیمانه پودر پروتئین متوسط که فقط با یک فنجان شیر مخلوط شده باشد 270 کالری دارد، در حالی که همین ترکیب با آب به 110 کالری می رسد، و این محاسبه می تواند به شما نشان دهد که مخلوط شیر و پروتئین وی چه مقدار کالری به بدن شما می رسد، پس اگر فردی هستید که به کنترل وزن خود حساس هستید با به هدف کنترل اشتها پروتئین وی را مصرف می‌کنید، بهتر است که این نکته را به خاطر بسپارید.

کربوهیدرات ها و چربی ها نیز همینطور، بیایید روشن کنیم که شما نه تنها برای افزایش عضله، بلکه برای حفظ سلامت عمومی به کربوهیدرات و چربی نیاز دارید. از نظر شمارنده های مغذی، کربوهیدرات ها و چربی ها ناحیه ای هستند که به آن توجه ویژه ای خواهید داشت.

شیر حاوی کربوهیدرات است همانطور که در بالا به آن اشاره کوتاهی کردیم. کربوهیدرات ممکن است چیزی باشد که شما به دلایلی نمی خواهید که پس از تمرین به بدنتان جذب کنید. همچنین شیر منبع چربی است.

درحالی که بدن شما به چربی احتیاج دارد اما ممکن است که چربی زیاد نیز به شما آسیب بزند و یا شما دوست نداشته باشید که چربی اضافه جذب کنید پس مصرف پروتئین وی با آب راهی است که باید آن را دنبال کنید.

یک پودر پروتئینی خوب برای داشتن طعم عالی با شیر و آب طراحی شده است. بنابراین نگران نباشید که طعم آن با آب ممکن است بد باشد.

مصرف پروتئین وی با آب و شیر به صورت همزمان

مصرف پروتئین وی با آب و شیر به صورت همزمان

در اخر درباره پاسخ به سوال مصرف پروتئین وی با آب یا شیر به مصرف پروتئین وی با آب و شیر به صورت همزمان میپردازیم، برخی از ورزشکاران و کسانی که سعی در گرفتن وزن بالا هستند ممکن است مورد خفیفی از عدم تحمل لاکتوز را داشته باشند، در این صورت نمی خواهند که کالری دریافتی آنها به شدت کاهش یابند از این رو از مقدار کمی شیر گاو استفاده می کنند و برای باقی آن از آب استفاده می کنند. این یک روش عالی برای غنی سازی شیک و رژیم غذایی است.

استفاده از شیر و آب به صورت همزمان قطعا خطری ندارد و فقط به نوع مصرف فرد بستگی دارد.

در صورت عدم تحمل لاکتوز یا آلرژی می توانید از هر دو پایه به صورت استراتژیک استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید شیک های پروتئینی که با شیر سرو کرده اید در روزهایی مصرف کنید که تمرین ندارید، اما از شیک های پروتئینی بر پایه آب بلافاصله قبل و بعد از تمرین بنوشید. اینگونه می تواند برای شما مفید باشد. حالا شما باید تصمیم بگیرید که در مصرف پروتئین وی با آب یا شیر و یا هر دو کدام را انتخاب کنید.

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه