ترکیب مکمل ها با یکدیگر

یکی دیگر از مبحث های که باید درمورد آن صحبت کرد و هر ورزشکاری باید آن را بداند تداخل دارویی یا به نوعی ترکیب مکمل ها با یکدیگر می باشد. برخی ورزشکاران برای اینکه اثر و قدرت بخشی یک مکمل را بالا ببرند آن را با یک یا چند مکمل دیگر مخلوط می کنند.

ترکیب مکمل ها با یکدیگر

اما آیا به نظر شما این مخلوط کردن مکمل ها کار درستی است؟ یا شما نیز فکر می کنید که باید این ترفند را به کار ببرید؟ البته مکمل هایی که با یکدیگر مخلوط هم می کنند نیز متفاوت است. ما در این بخش به مخلوط کردن چند مکملی که توسط محققان مجاز شناخته شده است می پردازیم و به شما نشان می دهیم که چه نوع ترکیب مکمل ها با یکدیگر را باید مصرف کنید و با یکدیگر مخلوط کنید.

ترکیب گینر با پروتئین وی

ترکیب مکمل ها با یکدیگر

اولین ترکیب مکمل ها با یکدیگر ، ترکیب گینر با پروتئین وی در برخی اوقات برخی ورزشکاران برای اینکه بتوانند روند بهبودی انرژی و عضله سازی بدن خود را سرعت بخشند از ترکیب گینر با پروتئین وی استفاده می کنند. شاید برای شما تعجب آور باشد که آیا مصرف این دو مکمل قوی مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد یا خیر؟

اما همانطور که در بالا گفتیم مصرف برخی مکمل ها همراه باهم توسط محققان مجاز شناخته شده است که پروتئین وی وگینر نیز جزو آن دسته از مکمل ها می باشد. گینر یک مکمل حجم دهنده یا افزایش وزن می باشد و پروتئین وی نیز که منبع خوبی برای پروتئین و کربوهیدرات و چربی ها به شمار می رود. درواقع ترکیب کردن این دو مکمل می تواند به شما در وزن گرفتن و عضله سازی بشدت کمک کند.

شما اگر فردی هستید که به دنبال دریافت کربوهیدرات بیشترید باید گینر مصرفیتان را بالا ببرید، اما گر می خواهید پروتئین بیشتری به بدنتان برسانید بهتر است که مصرف پروتئین وی را افزایش دهید. یعنی مقداری را بیشتر و مقداری را کمتر.

باید بدانید که مصرف هر مکمل اگر زیاد از حد باشد برای شما عوارضی جبران ناپذیر به جا می گذارد و حالا اگر دو مکمل را به صورت همزمان و زیاد مصرف کنید عوارض آن چند برابر می شود، پس در مصرف مکمل ها محتاط تر عمل کنید.

 

ترکیب پروتئین وی با کازئین

ترکیب پروتئین وی با کازئین

در ترکیب مکمل ها با یکدیگر ، ترکیب پروتئین وی با کازئین نیز جزو آن دسته ترکیباتی است که هیچ ممنوعیتی به دنبال ندارد. طبق مطالعاتی که توسط دانشگاه بیلور صورت گرفت، محققان متوجه شدند مردان بدنسازی که در تحقیقات شرکت کرده بودند با مصرف این ترکیب یک ونیم کیلوگرم به وزن آنها در عرض ده هفته اضافه شده و درصد چربی اضافه بدن نیز کاهش یافته بود، درحالی که افراد دیگری که ترکیبات مکملی دیگر را مصرف کرده بودند نه تنها افزایش وزن نداشتند، بلکه چربی بدن آنها افزایش پیدا کرده بود.

همانطور که می دانید پروتئین وی به سرعت هضم و جذب بدن می شو و این مساله زمان اثرگذاری پروتئن وی را کاهش می دهد. درحالی که کازئین دیر هضم و دیر جذب است و ترکیب این دو با یکدیگر باعث می شود تا زمان هضم و جذب طولانی شده و این طولانی تر شدن زمان به سنتز عضلات و عضله سازی بیشتر کمک می کند.

 

ترکیب پروتئین وی و کراتین

ترکیب پروتئین وی و کراتین

ترکیب پروتئین وی و کراتین دسته دیگری از ترکیب مکمل ها با یکدیگر است که نتیجه بد یا منفی دریافت نکرده اند. یک مطالعه بر روی 42 مرد میانسال و مسن نشان داد که شرکت کنندگان  هنگام مصرف پروتئین وی و کراتین به صورت همزمان، درمقایسه با زمانی که هرکدام را جداگانه مصرف می کردند چندان علائم منفی را متوجه نشدند.

به نظر می رسد نتایج این مطالعه  حاکی از آن است که مصرف پروتئین وی و کراتین به صورت همزمان نه مزیت خاصی دارد و نه معایبی. با این حال برخی از افراد ممکن است تصمیم بگیرند که آنها را باهم مصرف کنند.

انتخاب اینکه آب پنیر را به همراه کراتین مصرف کنید به هدف های فردی شما برمی گردد، اگر شما یک ورزشکار تفریحی هستید، یعنی فقط بده نبال حفظ فرم بدن هستید، پروتئین آب پنیر به همراه کراتین می تواند گزینه خوبی برای شما باشد، از طرف دیگر اگر به دنبال حداکثر رساندن توده قدرت عضلانی هستید این ترکیب را فراموش نکنید.

 

ترکیب پروتئین وی با کازئین و سویا

ترکیب پروتئین و و کازئین و سویا جزو آن دسته از ترکیب مکمل ها با یکدیگر بود که نتایج خوبی از تحقیقات صورت گرفته دریافت کرده بود. طبق تحقیقی که صورت گرفت آنها از ورزشکارانی که تمرینات استقامتی را انجام می دادند و همگی دارای مشخصات مشابهی بودن دعوت کردن تا یک ساعت پس از تمرین گروهی پروتئین وی و گروهی نیز ترکیب پروتئین وی با کازئین و سویا را مصرف کنند.

نتیجه حاصل از آن نشان داد که هر دو گروه تا دو ساعت سنتز پروتئین و عضله سازی داشتند، اما گروه دوم تا چهار ساعت بعد هم عضله سازی آن ادامه داشت که این تحقیق در نوع خود نشان داد که ترکیب این دو نوع با هم چه نتیجه خارق العاده ای به همراه داشت.

 

(نکته: همانطور که در بالا اشاره کردیم مصرف مکمل ها به صورت جداگانه اگر زیاد از حد باشد به بدن شما آسیب می رساند، حال اگر ترکیب مکمل ها با یکدیگر را مصرف کنید قدرت و اثر زیادی به همراه خواهند داشت که اگر مقدار مصرفی شما بیشتر از حد نیازهای بدن شما باشد مطمئنا با مشکلات گوارشی و کبدی روبه رو خواهید شد. بهتر است برای محاسبه میزان ترکیب مکمل ها با یکدیگر با مربی ورزشی خودتان مشورت کنید)

 

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه