درباره علائم کرونا و راه های پیشگیری از آن هشیار باشید اما وحشت نکنید

درباره علائم کرونا و راه های پیشگیری از آن هشیار باشید اما وحشت نکنید

درباره علائم کرونا و راه های پیشگیری از آن هشیار باشید اما وحشت نکنید هیچ چیزی از سلامتی مهم ترنیست ،تواین شرایطی که واقعا حال هیچ کس خوب نیست بیایم ازخودمون شروع کنیم سرعت پیشرفت کرونا اینقد زیاده که اگر مراقب نباشیم ورعایت نکنیم همه جهان را می گیرد و پس اولین کاری که میتونیم کنیم اینکه بهداشت فردی را رعایت کنیم وتاجایی که امکان داره از خونه بیرون نریم.

بخاطرخودمون،خانواده هامون،عزیزامون وهمه کسایی که واسمون مهمن.

سازمان جهانی بهداشت در سرتاسر دنیا به دنبال شناسایی و رد یابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونابه نام <کوید-19>(COVID-19) است.ویروس (COVID-19) هنوز در حال ابتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشور های دیگر همسایه می باشد.این ویروس کرونا در ایران نیز در حال پراکنده شدن است .

علائم بیماری کرونا در اکثر مبتلایان به این ویروس خفیف است و درمان می شود،اما ممکن است بیماری در برخی دیگرشدید تر باشد و حتی منجر به مرگ شود.

ویروس کرونا چیست ؟ تا چه اندازه خطرناک است ؟ علائم کرونا چیست؟درمان کرونا چیست ؟ راه پیشگیری از کرونا چیست ؟

در این مطلب قصد داریم شما را باهمه چیز در رابطه با کرونا آشنا کنیم

علائم بیماری کرونا و راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شدند وافراد زیادی جان خود را از دست داده اند . در بین تعدادی از افراد آلوده به این ویروس هم درمان شده اند.بیشترین میزان فراگیر ویروس درچین مشاهده شده اما موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگرازجمله ایران دیده شده است.

با شناخت کرونا ورعایت بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهان به آن می پردازیم .از سلامت خود و دیگران محافظت کنید. خودتان و دیگران را دوست داشته باشید.

کرونا

1-دستان خود را به طور مرتب بشویید.

به طور منظم وبا دقت دستان خود را با آب و صابون و یا محلول ضدعفونی کننده که حاوی الکل می باشد تمیز کنید.

چرا؟شستن دست ها با آب وصابون یامحلول ضدعفونی کننده حاوی الکل،ویروسی را که به دست شما منتقل شده است ،را ازبین می برد.

ضد عفونی کننده

2-فاصله استاندارد خودبا دیگران را رعایت کنید.

چرا؟ هنگام سرفه یاعطسه قطرات ریزی از بینی و دهان افراد به بیرون پرتاب می شود. اگرشما به آن ها خیلی نزیدک باشید وفرد مقابل مبتلا به ویروس باشد،این ذرات ریز که حاوی ویروس COVID-19 هستند،از طریق تنفس وارد بدنتان می شود.

3-ازتماس با دست ها با چشم ها،بینی و دهان اکیدا خودداری کنید.

چرا؟ دستها با سطوح مختلفی درتماس است و ممکن است ویروس جذب کند که زمانی که دست ها به ویروس آلوده شدند،به راحتی می توانند ویروس را به چشم ها ،بینی ودهان انتقال دهند واز این طریق ویروس وارد بدن شما می شودتا شما را بیمارکند.

وبهداشت تنفسی را تمرین کنید وحتی مطمئن شوید اطرافیان بهداشت تنفسی را رعایت می کنند .بهداشت تنفسی یعنی پوشاندن دهان وبینی با دستمال کاغذی ویا گرفتن دست جلوی دهان وبینی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال،وشستن دستن به سرعت انجام شود.

چرا؟قطرات ریزی که با عطسه وسرفه ازدهن وبینی خارج می شود.ویرس را گسترش می دهد.با رعایت بهداشت می توانید از اطرافیان خود در برابر ویروس مانند:سرماخوردگی وآنفولانزاو کرونای COVID-19محافظت کنید.

4- اگر علائم کرونا دارید به پزشک مراجعه نمایید.

در صورتی که احساس ناخوشایندی میکنیدحتما در خانه بمانید و اگر علائمی مانند :تب،سرفه خشک، وتنگی نفس ،بدن درد را درخود احساس کردید به پزشک مراجعه کنید،واز توصیه های پزشک پیروی کنید.

چرا؟متخصص ملی ومحلی شما بروز ترین اطلاعات رادرمورد شرایط منطقه شمادارد.اطلاع دادن به کمک رسان هاکمک می کند که شما را فورا به مراکز درمانی مناسب ارسال کنند. این کارهم برای خودتان وهم برای دیگران بهتراست وهم از انتشار ویروس وعفونت به دیگران جلوگیری میشود.

پزشک

چگونه می توان خطر عفونت ویروس کرونا را کاهش داد؟

1-دستهایتان رامرتب باآب وصابون یا ژل ضدعفونی کننده تمیز کنید.

2-به هنگام سرفه یاعطسه کردن حتما از دستمال استفاده کنید،در صورت نداشتن دستمال ازگوشه لباستان استفاده نمایید.

3-ازتماس یانزدیک شدن به افرادی که علائم یا نشانه های انفولانزا یاسرماخوردگی دارنداجتناب نمایید.

4-اگرخودتان یاکودکتان تب یاسرفه یاحتی مشکل تنفسی داشتید حتمابه پزشک مراجعه نمایید.

5-باکودکان و نوزادان روبوسی به هیچ عنوان نکنید.

6-اگربیرون از منزل کارمیکنید بلافاصله با وارد شدن حتماخود وکیف خودراضدعفونی کنید.

7-وقتی در مکان های عمومی هستید از دستکش استفاده کنید.

8-تاجایی که امکانش هست از پول نقد استفاده نکنید.

سئوال های رایج در مورد کرونا(COVID-19)

آیا آنتی بیوتیک ها در پیشگیری و درمان بیماری کرونا تاثیری دارد؟

خیر،آنتی بیوتیک ها فقط توانایی مبارزه با،باکتری را دارند.کرونا یک ویروس است به همین خاطر آنتی بیوتیک توانایی مبارزه کردن با ویروس کرونا را ندارد.

ولی اگر ویروس کرونا گرفتید و بستری شدید،برای جلوگیری از عفونت باکتریایی،آنتی بیوتیک تجویز می شود.

آیا داروی مشخصی برای پیشگیری یا درمان ویروس کرونا وجود دارد؟

سوالات در مورد کرونا

تا امروزه داروی خاصی برای پیشگیری درمان ویروس کرونا وجود ندارد.با این حال مبتلایان به این ویروس باید مراقبت لازم را برای تسکین و درمان علائم بیماری دریافت کنند وافراد با بیماری شدید تر باید حمایت شوند.

آیا لامپ ضدعفونی کننده ماوراء بنفش قادر به ازبین بردن ویروس کرونا است .لامپ ماورای بنفش (UV)نبایدبرای استریل کردن دست ها یا مناطق دیگر پوست استفاده شود .چون تابش اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث تحریک وسوزش پوست شود.

آیا اسپری کردن الکل برروی بدن می تواند باعث از بین رفتن ویرس کرونا شود.

خیر، اسپری کردن الکل برروی بدن ،ویروس کرونایی که وارد بدن شما شده را ازبین نمیبرد .اسپری کردن چنین مواردی برروی غشا های مخاطی (چشم ها،دهان) خطرساز می باشد در نظر داشته باشید که الکل می تواندبرای ضدعفونی کردن سطوح مفید باشد،اما باید با رعایت و توصیه ها مصرف شود.

آیا دریافت نامه یا بسته از چین بی خطر است ؟

بله ،بی خطر است کسانی که بسته ای از چین دریافت می کنند در معرض ابتلا به ویروس کرونا نیستند ویروس کرونا به مدت طولانی روی سطوح مانند :نامه یا بسته دوام نمی آورد.

آیا حیوانات خانگی می تواند باعث گسترش ویروس کرونا شوند؟

در حال حاظر هیچگونه مدرکی وجود ندارد که حیوانات خانگی مثل سگ ،گربه می توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند.در هرصورت بهتراست بعد از هربار تماس با حیوانات دستان خود را ضد عفونی یا با آب وصابون شستشو دهید.این می تواند شما را در برابر باکتری های متدوال باکتری E.coilو سالمونلا که از حیوانات به انسان سرایت دارد محافظت کند.

ویروس کرونا

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه