پستانک ارتودنسی چیست و مزایای آن

احتمالا همه ی والدینی که از بی تابی کودک شان خسته شده اند و به دنبال پستانک مناسب برای فرزندشان هستند با سوال پستانک ارتودنسی چیست، مواجه شده اند. بسیاری از والدین و حتی پزشکان معتقدند استفاده از پستانک می تواند برای کودک مخصوصا برای دندان های او مضر باشد، اما همچنان ضرورت استفاده از پستانک برای کودکان حس می شود چون هنوز روش مناسب دیگری برای آرام کردن کودک اختراع نشده است.

 استفاده از پستانک های نامناسب و غیر استاندارد ممکن است روند بلعیدن کودک شما را دچار مشکل کند، علاوه بر این پستانک نامناسب ممکن است شکل ظاهری دندان ها را نیز به هم بریزد. اگر همچنان پرسش پستانک ارتودنسی چیست را در سر دارید باید بدانید راه حل مشکل شما پاسخ این سوال است.

اگر کودک شما به پستانک عادت کرده است به غیر از تهیه این وسیله برای کودک خود چاره ی دیگری ندارید. اما می توانید به جای دادن پستانک های معمولی به کودکان برای جلوگیری از مکیدن شست از پستانک های ارتودنسی استفاده کنند. این پستانک ها برای جلوگیری از ناهماهنگی دندان ها و موارد اضطراری ارتودنسی پیش بینی نشده با بزرگتر شدن کودک ساخته شده اند. هنگامی که نوزاد به خوردن پستانک عادت کرد بسیاری از دندانپزشکان و متخصصان اطفال، پستانک ارتودنسی را توصیه می کنند. اگر کودک در حدود چهار هفتگی با پستانک ارتودنسی آشنا شود بد نیست. در ادامه ی این مطلب ما قصد داریم پاسخ کامل و مناسبی به سوال پستانک ارتودنسی چیست بدهیم.

پستانک های ارتودنسی راهی برای درمان مکیدن شست

اجازه دهید قبل از بررسی اینکه پستانک ارتودنسی چیست به دلیل ضرورت استفاده از آن بپردازیم. کودکان از مکیدن انگشت شست خود رضایت عاطفی زیادی کسب می کنند به همین دلیل است که وقتی این کار تبدیل به عادت شد کنار گذاشتن آن بسیار دشوار خواهد بود. طبق نظر آکادمی دندانپزشکی اطفال آمریکا متوقف کردن کودک در استفاده از پستانک آسانتر از ترک مکیدن انگشت شست در کودک است. به طور کلی استفاده از پستانک برای کودک شما از مکیدن انگشت شست خود برای کودک سالم تر است. در واقع دلایلی که استفاده از پستانک ارتودنسی ضروری می کند عبارتند از:

ترک عادت مکیدن انگشت شست دشوار است زیرا انگشت شست کودک همیشه همراه او است. ترک عادت مکیدن پستانک آسان تر است، مخصوصا اگر پستانک فقط در زمان های خاصی به کودک داده شود. مکیدن شست فک پایین را به عقب و فک بالا را به جلو هل می دهد و با گذشت زمان ممکن است فک را به هم ریخته و به اشتباه شکل دهد. مکیدن شست می تواند باکتری های ناخواسته را به دهان کودک وارد کرده و باعث بیماری شود.

همیشه چندین پستانک مناسب سن نوزاد خود بخرید زیرا همواره یکی از توصیه های سازندگان این محصول این است که با بزرگتر شدن کودک خود باید پستانک های بیشتر و مناسبتری خریداری کنید. چندین مارک و انواع پستانک را امتحان کنید تا گزینه مورد علاقه کودک خود را پیدا کنید. از متخصص اطفال کودک خود بخواهید انواع پستانک و مارک هایی را که به نظر محبوب و مناسب می آیند به شما پیشنهاد کند.

چگونه بهترین پستانک را انتخاب کنیم؟

آشنایی با انواع پستانک ارتودنسی بخشی از پاسخ پرسش پستانک ارتودنسی چیست، است. وقتی نوبت به انتخاب یک پستانک های ارتودنسی ایده آل برای کودک شما می رسد باید گفت که پستانک های تولید شده از لاتکس و پستانک های تولید شده از سیلیکون هر کدام مزایای خاص خود را دارند و تصمیم نهایی در انتخاب به عهده کودک شماست. پستانک های سیلیکون از استحکام مناسب برخوردار هستند و تمیز کردن آنها اصلا دشوار نیست و هرگز بو نمی گیرند. پستانک های لاتکس کاملا برای کودکان نرم و دوست داشتنی هستند. اما متأسفانه پستانک های لاتکس نمی توانند در برابر تمیز کردن های مکرر مقاومت کنند و به اندازه کافی محکم نیستند و ممکن است پس از مدتی بو بگیرند.

اگر تصمیم خود را برای خرید پستانک برای کودک خود گرفته اید اطمینان حاصل کنید که عرض آن کمتر از 3-4 سانت نباشد. در نظر داشتن این ابعاد برای جلوگیری از خفگی کودک یک شرط لازم در هنگام خرید پستانک است. استفاده از پستانک غیراستاندارد و نامناسب ممکن است بثورات ناشی از رطوبت زیر محافظ پستانک را برای کودک شما ایجاد کند، در نتیجه مهم است که پستانک در قسمت دریچه سوراخ های مخصوصی داشته باشد تا هوا به پوست کودک شما برسد و از بروز بثورات پوستی جلوگیری کند.

توصیه می شود قبل از خرید به فرزندتان اجازه دهید پستانک را امتحان کند. ممکن است کودک شما آن را دوست نداشته باشد. از بستن پستانک به دست یا گردن کودک خود بپرهیزید زیرا ممکن است خطر خفگی برای نوزاد شما در پی داشته باشد. شما نیاز به خرید گیره پستانک دارید و با استفاده از آن می توانید پستانک را محکم به یک کیسه پوشک یا هر چیز دیگری غیر از کودک خود متصل کنید.

پستانک ارتودنسی چیست

مزایای استفاده از پستانک ارتودنسی

برای اینکه پاسخ دقیق تری به پرسش پستانک ارتودنسی چیست بدهیم بد نیست در مورد مزایای استفاده ازآن نیز صحبت کنیم. نوک پستانک ارتودنسی دارای یک قسمت بالا و پایین صاف است در واقع شبیه نوک پستان است که هنگام شیردهی در دهان کودک قرار می گیرد. این ویژگی پستانک ارتودنسی فشار بر روی دندان ها و لثه های در حال رشد کودک را کاهش می دهد بنابراین از نامرتب شدن دندان ها در بزرگسالی جلوگیری می کند. پستانک های ارتودنسی در مقایسه با پستانک های گرد و معمولی کمتر باعث باز گزش لثه می شوند.

وقتی کودک یک ساله است سعی کنید عادت او را به پستانک رفع کنید. این کار را به تدریج انجام دهید و مطمئن شوید که کودک را بخاطر ترک پستانک تشویق کرده و به او پاداش می دهید. نوزادان هنگام خستگی تمایل به مکیدن انگشت شست دارند. از مکیدن پستانک و انگشت شست در کودکان بیش از 2 سالگی جلوگیری کنید تا از عدم تطابق فک و دندان کودک خود جلوگیری کنید. به کودک خود احساس امنیت و شادی دهید تا بتواند راحت تر پستانک را رها کند. درک کنید که وابستگی کودک به پستانک پس از مدتی حالت عاطفی پیدا خواهد کرد و ترک آن نیز تنها مرحله به مرحله ممکن است.

 

محصولات مرتبط:

پستانک فیزیو سافت سیلیکان

 

 

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه