شناسایی و درمان اختلال بویایی کرونا

در اوایل همه گیری COVID-19 یا اصطلاحا کرونا مشخص شد که بسیاری از افراد آلوده به ویروس SARS-CoV-2 بدون نشان دادن علائم دیگر دچار اختلال بویایی کرونا می شوند. همچنین محققان کشف کردند که افراد آلوده می توانند حس چشایی و توانایی خود را در تشخیص بو و طعم از دست بدهند. اختلال بویایی کرونا در بعضی از مبتلایان، حتی پس از گذشت یک سال هنوز بهبود نیافته است و توانایی بویایی آنها همچنان مختل است و حتی رایحه های نامطبوع جای عطرهای خوشایند طبیعی را برایشان گرفته اند.

چه تعداد از افراد مبتلا به COVID-19 دچار اختلال بویایی کرونا شده اند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت درصد دقیق آمار در تحقیقات متفاوت است، اما اکثر مبتلایان به COVID-19 دچار اختلال بویایی کرونا شده اند.

در یک بررسی دقیق، منتشر شد که داده های مربوط به 8،438 فرد مبتلا به COVID-19 گردآوری شده است و مشخص شده است که 41 درصد آنها گزارش کرده اند که دچار اختلال بویایی کرونا شده اند. به طور تقریبی می توان گفت 96 درصد از شرکت کنندگان در آزمایشات مختلف دچار اختلال عملکرد بویایی بودند و 18 درصد از آنها بویایی خود را به طور کامل از دست داده اند.

برخی از محققان می گویند که از دست دادن بویایی باید به عنوان معیاری برای تشخیص COVID-19 اعلام شود. تحقیقی که در اکتبر گذشته منتشر شد، نشان داد که بررسی تغییر در حواس بویایی و چشایی در افراد بیمار علامت بهتری در شناخت عفونت نسبت به سایر شاخص هایی است که توسط دولت ها معیار قرار گرفته اند.

اختلال بویایی کرونا

چرا افراد مبتلا به COVID-19 دچار اختلال بویایی کرونا می شوند؟

اگرچه مکانیسم اختلال بویایی کرونا به طور کامل درک نشده است اما در مورد آن اتفاق نظری وجود دارد و آن این است که وقتی ویروس کرونا، به سلول هایی که از سلول های عصبی در بینی پشتیبانی می کنند، حمله کند و در نتیجه بیمار دچار اختلال بویایی کرونا می شود.

هنگامی که محققان برای اولین بار اختلال بویایی کرونا را به عنوان علامت COVID-19 شناسایی کردند نگران بودند که ویروس نورون های بویایی را در بینی آلوده کند که سیگنال هایی را به مغز می فرستد و بنابراین ویروس بتواند به مغز دسترسی پیدا کند. با این حال مطالعات و تحقیقات پس از مرگ در افرادی که COVID-19 داشته اند نشان داده است که ویروس به ندرت به مغز می رسد.

تیمی به سرپرستی Sandeep Robert Datta یک متخصص مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون دریافتند که  آلودگی سلول هایی که از سلول های عصبی حسی در بینی پشتیبانی می کنند احتمالا دلیل اصلی بروز اختلال بویایی کرونا در مبتلایان است.

COVID-19 چگونه می تواند به بویایی و چشایی آسیب برساند؟

یک تیم تحقیقاتی در ایتالیا نشان داد که از دست دادن بویایی و چشایی به صورت همزمان با افزایش سطح خون در یک مولکول سیگنالینگ التهاب به نام اینترلوکین اتفاق می افتد.در یک مطالعه انجام شده پس از مرگ فردی که دچار کرونا می شود ،علائم واضحی از التهاب مانند نشت رگ های خونی را در پیازهای عصب بویایی افرادی که COVID-197 داشته اند نشان داد.

اگرچه دانشمندان درک درستی از مکانیسم های مربوط به سیستم بویایی دارند، اما هنوز در مورد چگونگی تأثیر ویروس کرونا بر قوه ی بویایی و چشایی، اطلاعات دقیقی موجود نیست. جان هیس دانشمند علوم غذایی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در دانشگاه پارک که در حال بررسی اثرات COVID-19 بر روی حواس بویایی و اختلال بویایی کرونا است می گوید: "هنوز هیچ کس در این زمینه اطلاع دقیقی ندارد." ادراک طعم و مزه ی مواد حسی است که از بویایی متمایز می باشد و باید هر سه با هم ترکیب شوند و به انسان بگویند که یک ماده غذایی یا نوشیدنی چه عطر، طعم و مزه ای دارد. طعم و مزه عمدتا به گیرنده های چشایی روی زبان مربوط است در حالیکه بویایی به کانال های یونی بر روی اعصاب حسی متکی است.

اختلال بویایی کرونا

بهبود اختلال بویایی کرونا چقدر طول می کشد؟

برای بیشتر افراد اختلال بویایی کرونا طی چند هفته بهبود می یابد. در تحقیقی که در ژوئیه گذشته منتشر شد 72 درصد از افراد مبتلا به COVID-19 که دارای اختلال عملکرد بویایی بودند گزارش کردند که بعد از یک ماه حس بویایی خود را به دست آورده اند.

از دست دادن دائمی حواس بویایی و چشایی چه تاثیری بر فرد می گذارد؟

اگرچه عوارض ابتلا به اختلال بویایی کرونا به طور دائم به اندازه از دست دادن حس های دیگر مانند بینایی و شنوایی مورد مطالعه قرار نگرفته است اما محققان فکر می کنند که عواقب آن می تواند شدید باشد.

یکی از اثرات از دست دادن دائمی حواس بویایی و چشایی این است که افراد را در معرض خطراتی مانند مسمومیت غذایی و آتش سوزی قرار می دهد. به عنوان مثال افراد مبتلا به آنوسمی کمتر قادر به تشخیص غذاهای خراب و فاسد هستند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که افراد مبتلا به آنوسمی، دو برابر بیشتر از افراد معمولی در معرض یک اتفاق خطرناک مانند خوردن غذای فاسد هستند.

سنجش سایر اثرات ابتلا به اختلال بویایی کرونا به طور دائمی دشوار است، اما عدم توانایی در درک عطر و طعم غذا بدیهی است که مشکل بزرگی است زیرا چشایی و بویایی به اندازه ی سایر قوای انسانی مهم هستند.

آیا روش های درمانی برای اختلال بویایی کرونا وجود دارد؟

کمبود تحقیق به این معنی است که تعداد معدودی از درمان های ثابت وجود دارد. اما یک گزینه کارآمد برای درمان اختلال بویایی کرونا، آموزش بویایی است که در آن افراد به طور منظم بوهایی را برای یادگیری دوباره بو می کنند. شواهدی از قبل از همه گیری وجود دارد که می توان عملکرد بویایی را در برخی از افراد با آموزش بویایی بهبود بخشید، اما به نظر نمی رسد این راهکار برای همه مفید باشد. برای افرادی که در مراحل اولیه عفونت COVID-19 و اختلال بویایی کرونا قرار دارند ممکن است از دست رفتن بو به دلیل التهاب سلول های بینی باشد و مصرف استروئیدها می تواند برای آنها مفید باشد.

در تحقیقات طولانی مدت ریچارد کوستانزو و دانیل کوئلیو از دانشگاه مشترک المنافع ویرجینیا در ریچموند در حال ساخت کاشت حسگر بویایی هستند. حسگر بویایی دستگاهی است که در بینی تعبیه شده و مواد شیمیایی معطر را حس می کند و سیگنال های الکتریکی مخصوص را به مغز می فرستد.

 

مقالات مرتبط:

کرونا تا چند روز قابل انتقال است ؟

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه