پنج مزیت قرص جوشان که در مورد آن نمی دانستید!

 

در سال های اخیر انواع قرص جوشان به دلیل سهولت در مصرف، تحت عنوان های مختلف از جمله مکمل ها و استفاده دارویی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. قرص جوشان، طوری طراحی شده که در تماس با مایعی مانند آب حل می شود و به صورت یک محلول در می آید. این امر باعث می شود که قرص جوشان مورد علاقه بسیاری از افراد باشد، به خصوص کسانی که مشکل بلع دارند. در این مقاله ما سعی کردیم مزیت های استفاده از قرص جوشان و دلایل برتر آن نسبت به قرص های معمولی را بررسی کنیم. همچنین علل ساخت برخی داروها به صورت قرص جوشان را بیان کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

در اینجا 5 مزیت قرص جوشان نسبت به قرص های معمولی را بررسی می کنیم.

  1. طعم دلپذیر قرص جوشان در مقایسه با قرص های معمولی

قرص جوشان به دلیل این واقعیت که می تواند در مایعی مانند آب یا آب میوه حل شوند بسیار محبوب هستند، به این معنی که اغلب طعم آن ها بهتر از قرص های معمولی است. قرص های معمولی به آرامی حل می شوند که می تواند منجر به کاهش میزان جذب شود، قرص های جوشان در مقابل، به سرعت و به طور کامل حل می شوند، به این معنی که شما از ترکیبات کاملاً بهره مند می شوید.

  1. توزیع یکسان قرص جوشان در معده

قرص های معمولی پس از بلع به تدریج در معده حل می شوند و گاهی اوقات فقط می توانند به صورت جزئی حل شوند که در برخی موارد منجر به تحریک می شود. فواید قرص های جوشان این است که به طور کامل و یکنواخت حل می شوند به این معنی که غلظت موضعی مواد تشکیل دهنده نمی تواند رخ دهد. این به معنای نه تنها طعم بهتر بلکه احتمال تحریک کمتر و وسیله کارآمدتر برای بلع مواد است.

  1. افزایش مصرف مایعات با مصرف قرص جوشان

قرص جوشان مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند ویتامین C یا ویتامین D و کلسیم و ... را تأمین می کند، اما علاوه بر این، مصرف مایعات را نیز افزایش می دهد. اگر کمبود آب بدن داشته باشید و به اندازه معمول مایعات مصرف نکنید، مصرف قرص جوشان می تواند مفید باشد. مصرف قرص جوشان می تواند یک روش خارق العاده برای تأمین آب بدن و همچنین بهره بردن از خواص خود قرص است.

  1. جایگزین آسان قرص جوشان برای قرص های معمولی

قرص جوشان می تواند یک گزینه عالی برای کسانی باشند که ممکن است به دلیل بیماری یا افزایش سن در بلعیدن مشکل داشته باشند. افراد مسن ممکن است در بلع مشکل داشته باشند اما به طور منظم نیاز به مصرف دارو یا مکمل داشته باشند و از این نظر مصرف قرص های جوشان بسیار آسان تر از بلعیدن یک قرص است.

علاوه بر این، مصرف قرص جوشان می تواند راهی عالی برای خوردن دارو برای افراد مبتلا به گلودرد یا مشکلات پزشکی باشد که بلع را دشوار می کنند و بنابراین جایگزینی مناسب برای قرص های معمولی است.

  1. اندازه گیری ساده و آسان دوز مصرف قرص جوشان

قرص های جوشان به راحتی در آب یا هر مایعی به انتخاب شما حل می شوند و پس از مدتی، خوب مخلوط و آماده نوشیدن می شوند. اما در رابطه با قرص ها یا پودرهای سنتی اینطور نیست، باید مرتباً اندازه گیری شده و هم زده شوند تا از میزان غلظت آن مطمئن شوید. از طرفی هر قرص جوشان اندازه ای مشخص دارد و از این لحاظ در مقایسه با پودرهای حل شونده در آب، اندازه گیری دوز مصرفی بسیار آسان تر خواهد بود. بالاخص برای بیماران سالمند که به هنگام بیماری پرستار یا مراقب ندارند.

کدام داروها را به صورت قرص جوشان می سازند علل این کار چیست؟

چندین دسته از مواد فعال وجود دارد که ممکن است بهترین شکل ساخت آن به صورت قرص جوشان باشد.

  • داروهایی که هضم آن دشوار است و یا عملکرد معده یا مری را دچار اختلال می کند.
  • داروهایی که به pH حساس هستند، مانند اسیدهای آمینه و آنتی بیوتیک ها
  • داروهایی که باید در دوز بالا مصرف شوند.
  • داروهایی که به نور، اکسیژن یا رطوبت حساس هستند و قرار گرفتن در این موقعیت ها موجب فساد آن ها می شود.

همه این عوامل باعث می شود قرص های جوشان به عنوان مکمل های غذایی یا به دلایل دارویی، برای افرادی که قرص مصرف می کنند، یک انتخاب بسیار محبوب باشد.

قرص جوشان

به یاد داشته باشید که :

انواع قرص جوشان به طور فزاینده ای محبوب شده اند و به راحتی می توان دلیل آن را دریافت. به طور کلی قرص جوشان با انحلال یکنواخت و سریعتر از قرص های معمولی، روش بسیار موثرتری در مصرف مکمل ها یا داروها ارائه می دهد. علاوه بر این، طعم و مزه آن ها بهتر است که می تواند به آب یا یک نوشیدنی مایع به انتخاب شما اضافه شود و همچنین مصرف آن برای افرادی که ممکن است بلعیدن برای آن ها مشکل باشد، راحت تر است، اما این موضوع مهم را نباید فراموش کرد که هرگونه مصرف داروها باید تحت نظر پزشک باشد ازدیاد در مصرف داروها حتی قرص جوشان می تواند موجب اوردوز و آسیب رسیدن به بدن شما شود.

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه