با انواع قرص برای کمر درد چقدر آشنایی دارید؟

با انواع قرص برای کمر درد چقدر آشنایی دارید؟

 

 

برای رهایی از کمر درد راهکارهای مختلفی وجود دارد از انواع تمرین ها و نرمش های تقویت کنده عضلات  گرفته تا فیزیوتراپی و مراجعه به سالن های ماساژ و روغن تراپی و مصرف داروهایی که به شکل انواع ژل پماد و قرص در بازار وجود دارد و درنهایت جراحی !

اگر درگیر کمردرد باشید می دانید که گاهی اوقات موقعیت هایی رخ میدهد که در به در به دنبال قرص برای کمر درد می گردید تا بتوانید شب را به صبح برسانید، یا از پس موقعیتی مانند سرکار بودن و جلسات امتحانات و...بر بیایید و این کار دردسرساز است، چون ممکن است با همه عوارض قرص ها آشنایی نداشته باشید. در این مطلب ما مفصل راجع به انواع قرص برای کمر درد صحبت کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

استامینوفن

پزشک شما ممکن است اولین بار که قرص برای کمر درد تجویز می کند، برای تان استامینوفن را به عنوان درمان اولیه پیشنهاد دهد. این دارو روند درد را متوقف می کند، اما این باعث کاهش التهاب در بدن نمی شود.

استامینوفن نسبت به سایر داروها که به عنوان قرص برای کمر درد تجویز می شود سازگاری بیشتری با معده دارد. است و می تواند برای تسکین دندان درد، سردرد و درد پس از جراحی نیز مفید باشد، و در کنار این ها می تواند برای کمر درد نیز مناسب باشد.

عوارض استفاده از استامینوفن به عنوان قرص برای کمر درد : استامینوفن اگر در دوزهای بالا مصرف شود، می تواند به کبد آسیب برساند. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند روزانه حدود 3000 میلی گرم (میلی گرم) مصرف کنید حتی اگر حداکثر دوز روزانه (طبق FDA) 4000 میلی گرم باشد.

استفاده از آسپرین، ایبوپروفن و سایر داروهای غیر استروئیدی به عنوان قرص برای کمر درد!

داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی جایگزین استامینوفن هستند که می توانید بدون نسخه پزشک به عنوان قرص برای کمر درد خریداری کنید. این قرص ها به مبارزه با التهاب و درد کمک می کنند.

قرص کمر درد

عوارض: داروهای غیر استروئیدی می توانند مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع و اسهال و همچنین دل درد و معده درد ایجاد کنند. در مواردی نادر آن ها می توانند عوارض جانبی جدی مانند خونریزی داخلی و زخم داشته باشند. علاوه بر این ها در موارد نادر داروهای غیر استروئیدی، ممکن است باعث مشکلات قلبی و آسیب کلیه شوند.

شل کننده های عضلانی به عنوان قرص برای کمر درد به کار می روند.

در برخی موارد، پزشک ممکن است این موارد را برای کمردرد شما تجویز کند. برخی از شل کننده های عضلانی مانند موارد زیر معمولاً به عنوان قرص برای کمر درد مورد استفاده قرار می گیرند از جمله این موارد می توان به  سیکلوبنزاپرین (فلکسریل)، متاکسالون (اسکلازین) و تیزانیدین (زانافلکس) اشاره کرد. این داروها با کمک به کاهش اسپاسم در عضلات کمر درد را تسکین  می دهند.

عوارض: شل کننده های عضله عوارض جانبی مانند خواب آلودگی و سرگیجه دارند.

پزشک چه داروهای دیگری را به عنوان قرص برای کمر درد تجویز می کند؟

اگر کمردرد شما را از انجام کارهای روزمره طبیعی بازمی دارد، پزشک می تواند با توصیه یا تجویز داروهای ضد درد به شما کمک کند. مسکن های بدون نسخه مانند تیلنول، آسپرین یا استروئیدها، مانند کتوپروفن، ایبوپروفن، ناپروکسن می توانند به عنوان قرص برای کمر درد مفید باشند. برای درد شدید پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب / ضد درد برای شما تجویز کند یا ترجیح دهد که ترکیبی کوتاه مدت از داروهای افیونی (مخدر) و استامینوفن مانند Vicodin یا Percocet را تجویز کند. برخی از پزشکان همچنین داروهای شل کننده عضلات را به عنوان قرص برای کمر درد تجویز می کنند، اما مراقب باشید، برخی از این داروها تأثیر مستقیمی بر روی مغز دارند و اغلب باعث خواب آلودگی می شوند.

دیگر درمان های کمر درد

قرص کمر درد

  • در وضعیت مناسبی بخوابید.

وقتی کمردرد دارید، خوابیدن می تواند سخت باشد. به پهلو دراز بکشید. یک بالش بین زانوها قرار دهید تا ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار داشته باشد و فشار از پشت برطرف شود. اگر می خواهید به پشت بخوابید، یک بالش را زیر زانوی خود بگذارید. حتما روی یک تشک سفت و راحت بخوابید.

  • به تقویت عضلات توجه کنید

فیزیوتراپیست ها می توانند نحوه نشستن، ایستادن و حرکت را به شما بیاموزند که ستون فقرات را در یک راستای مناسب قرار داده و فشارهای کمر را کاهش دهد. تقویت عضلات یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از کمردرد است.

  • به حالت نشستن خود توجه کنید

قوز کردن و وضعیت بد بدن می تواند درد کمر را بدتر کند، به خصوص اگر مدت زمان طولانی بنشینید. به هنگام نشستن شانه ها را به عقب بدهید و بدن را در پشت صندلی قرار دهید. سعی کنید یک بالش یا یک حوله بین پایین کمر و صندلی خود قرار دهید. پاها را روی زمین صاف نگه دارید.

  • یخ و گرما

استفاده منظم از یخ در مناطق دردناک پشت شما ممکن است به کاهش درد و التهاب ناشی از آسیب کمک کند. این کار را چند بار در روز و هر بار تا 20 دقیقه امتحان کنید. کیسه یخ را برای محافظت از پوست خود در یک حوله نازک بپیچید.

برای کمک به شل شدن عضلات و افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده، یک پد گرم کننده یا یک کیسه آب گرم استفاده کنید. می توانید حمام های گرم را نیز امتحان کنید. برای جلوگیری از سوختگی و آسیب دیدن بافت، هرگز روی پد گرم کننده نخوابید.

  • ماساژ

یک ماساژ هفتگی در طی 10 هفته باعث بهبود درد و عملکرد افراد کمردرد می شود. و مزایای این روش تا حدود شش ماه ادامه دار خواهد بود.

 

 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه