نکاتی که باید در رابطه با آرایش ابرو بدانید.

ابروها اعضای مهمی در صورت ما هستند. شکل ابروها تاثیر زیادی در حالت چهره ی ما دارند، بنابراین همانند سایر اعضای صورت رسیدگی و توجه می طلبند. اگرچه شکل رایج ابرو در هر دوره ای متفاوت بوده اما هرگز مقوله ای به نام آرایش ابرو از بین نرفته و کماکان در دنیای زیبایی آرایش ابرو اهمیت خاص خود را داشته است. در دنیای کنونی که رسیدگی به ظاهر و زیبایی جایگاه بالایی دارد آرایش کردن ابروها هم نکته ی مهمی به شمار می رود. در این مطلب ما مراحل آرایش ابرو را برای شما گردآوردی کرده ایم پس با ما همراه باشید.

شناختن شکل ابرو برای آرایش ابرو ضروری است!

برای آرایش ابرو باید از گام اول شروع کنیم و آن هم شناختن شکل ابروی مناسب برای صورت است. در حالی که هیچ شکل جهانی وجود ندارد که مناسب تمام چهره ها باشد، می توانید شکل طبیعی و در عین حال عالی ابروی خود را کشف کنید و خبر خوب اینکه، این کار بسیار ساده است.

  • برای شروع آرایش ابرو آماده باشید!

خود را به یک مداد ابرو با نوک ظریف و خط کش مسلح کنید (بله، یک خط کش). می توانید از یک برس نازک یا مداد نازک یا نخ استفاده کنید. همه ما می دانیم که چهره ی ما هرگز کاملاً متقارن نیست، با این وجود باید سعی کنیم خط ابرو را به طور مساوی شکل دهیم، زیرا برداشتن دقیق قوس ابرو می تواند تفاوت باورنکردنی در چهره ما  ایجاد کند.

آرایش ابرو با تکنیک سه نقطه

آرایش ابرو

  1. آرایش خود را پاک کنید، در آینه به صورت و ابروهای خود دقت کنید. با یک برس تمیز و مناسب ابروهای خود را به سمت بالا و بیرون شانه کنید. خط کش را برداشته و به صورت عمودی در کنار بینی قرار دهید، به طوری که با قسمت خارجی سوراخ بینی و گوشه داخلی چشم شما تماس پیدا کند. به دنبال خطِ خط کش، روی ابرو خود یک نقطه بکشید. این نقطه شروع ایده آل برای ابرو است. این کار را برای هر دو چشم انجام دهید و سپس به مرحله بعد بروید.
  2. در مرحله دوم آرایش ابرو با استفاده از همان روش، خط کش را از خارج بینی شروع کنید و آن را حرکت دهید تا با مرکز چشم، هم راستا شود.  نقطه ای را که با ابرو مطابقت دارد بکشید. این جایی است که باید بالاترین نقطه ابرو (هشت ابرو) باشد، یا جایی که باید قوس داشته باشد.
  3. برای تعیین انتهای ابرو آخرین مرحله آرایش ابرو را پیاده می کنیم، این بار از قسمت خارجی بینی شروع می شود و آن را با گوشه خارجی چشم تنظیم کنید در راستای همین خط یک نقطه در انتهای ابروی خود بکشید.

در آخر، با استفاده از یک مداد ابرو یا براش سایه ابرو، سه نقطه روی هر ابرو را بهم پیوند دهید، دقت کنید که ضخامت این خط در هر دو ابروی شما یکسان باشد. این خط به عنوان پایه ای برای ادامه ی آرایش ابرو عمل می کند.

  • نکته

از مدادی استفاده کنید که در مقایسه با رنگ طبیعی ابرو خیلی تیره نباشد تا نقاط خیلی تیره و زمخت ایجاد نشود.

مرحله برداشتن ابرو

یکی از گام های آرایش ابرو برداشتن و تمیز کردن ابروهاست. هنگامی که شکل و زاویه ایده آل ابروهای خود را پیدا کردید، باید مطابق با چارچوبی که برای ابروهایتان رسم کرده اید ابروها را بردارید، برای این کار باید یک موچین مناسب انتخاب کنید و با استفاده از آن ابروها را بردارید. برای اینکه تشخیص دهید کدام تار ابرو را بر دارید دقت کنید که هر تار ابرویی که ریشه آن خارج از چارچوب رسم شده است را باید برداشت، اما اگر ریشه آن در داخل چارچوب است و تنها کمی نوک آن از قاب رسم شده بیرون زده است. می توانید از قیچی کردن کمک بگیرید. نوک تار ابرو را قیچی کنید و به همین شیوه تا مرتب کردن کل ابرو ادامه دهید.

  • نکته:

اگر رشد ابروهای شما به صورت پراکنده یا تکه تکه است، تا جایی که امکان دارد ابرو را مرتب کنید سپس برای آرایش ابرو و پر کردن جاهای خالی از یک مداد ابرو و یا سایه ابروی مناسب رنگ ابروی خودتان کمک بگیرید مراقب باشید که در این کار افراط نکنید تا نتیجه آرایش ابرو یک ابروی مصنوعی و خیلی پر شده نباشد. اعتدال را رعایت کنید.

آرایش ابرو به شکلی خاص!آرایش ابرو

انتخاب آرایش مخصوص ابرو با توجه به تعداد محصولات موجود می تواند چالش به نظر برسد. مداد های سنتی، مدادهای جدید، ژل ها، مارکرها، پودرها و ریمل های رنگی ... پس چه چیزی باید استفاده کنید؟ این تصمیم به  میزان آشنایی شما و نتیجه ی مورد انتظارتان از آرایش ابرو بستگی دارد. نتیجه ی جسورانه یا ظریف، طبیعی یا با تأثیر زیاد. مثلا برای ترسیم خطوط نازک که طبیعی به نظر می رسند، به یک مداد با نوک فوق العاده خوب احتیاج دارید.

  • نکته:

فارغ از اینکه چه ابزاری برای آرایش ابرو و پر کردن جاهای خالی ابرو در نظر می گیرید باید به خاطر داشته باشید باید در انتها حالت ابروهای خود را به وسیله ی ژل ابرو، صابون ابرو یا هر فیکس کننده ی ابرو دیگری که در دسترس دارید ثابت کنید. این کار نتیجه ی آرایش ابرو را به حداکثر می رساند.

استفاده از پالت برای آرایش ابرو

 یک راه حل هوشمندانه و راحت استفاده از پالت ابرو است. مواردی که معمولاً در پک های پالت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند موچین کوچک، مینی شانه، برس کوچک و پودرهایی در سایه های مختلف، هستند. پالت های ابرو مجهز به آینه برای و تنظیم و بررسی آرایش در طول روز بوده که مناسب کسانی است که واقعاً می خواهند بهترین آرایش ابرو را داشته باشند.

 

 

از این محصولات دیدن کنید:

سایه ابرو 

سرم احیا کننده ی سریتا مناسب انواع موی ابرو 

0 دیدگاه

  • تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه